اندیشمندسیرالئونی:تبادل نظر زمینه ساز گسترش همکاری میان کشورهای اسلامی است

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - اندیشمند سیرالئونی گفت:کشورهای اسلامی باید برای گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف به گفتگوی بیشتر با یکدیگر بپردازند.

اندیشمندسیرالئونی:تبادل نظر زمینه ساز گسترش همکاری میان کشورهای اسلامی است

به گزارش خبرنگاران، محمد باه اندیشمند و اسلام شناس سیرالئونی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرنگاران درحاشیه همایش بین المللی دنیا اسلام در افق 1414 در تهران گفت: کشورهای مسلمان باید در کنار هم باشند و در راستا همکاری های مختلف گام بردارند.اگر اختلاف میان کشورهای مسلمان وجود داشته باشد، نمی توان کاری انجام داد. مسلمانان دنیا باید با یکدیگر درمورد مسائل گوناگون از جمله آینده دنیا اسلام به گفتگوی بیشتر بپردازند.

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش می تواند به فرآیندگفتگوها میان مسلمانان یاری کند، یادآورشد:اگرایده های خوبی نداشته باشیم و اختلافات و چالش ها میان ما همچنان تداوم داشته باشد، نمی توانیم برای آینده اقدام موثری انجام دهیم.

وی درمورد نقش ایران دردنیا اسلام گفت:ایران امروز نقش بزرگی دردنیا اسلام دارد. ایران کشوری مهم با صندلی سیاسی با اهمیتی در خاورمیانه محسوب می گردد.

این اندیشمند سیرالئونی همچنین گفت: قطعا کشورهای اسلامی می توانند در زمینه های مختلف از جمله حوزه های فرهنگی همکاری های بیشتری داشته باشند اما باید در این راستا سیاستهای درستی اتخاذ گردد. بدون این سیاستها نمی توان به صورت درست در راستا همکاری ها حرکت کرد. کشورهای اسلامی می توانند با ایجاد روابط بهتر میان یکدیگر در راستای افزایش این همکاری ها در حوزه های مختلف اقدام نمایند.

به گزارش خبرنگاران، همایش بین المللی آینده دنیا اسلام در افق 1414 شمسی روز گذشته با حضور اندیشمندانی از 10 کشور اسلامی در دانشگاه تهران شروع شد و امروز(دوشنبه) خاتمه می یابد.

اروپام**9234**1590

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5442

به "اندیشمندسیرالئونی:تبادل نظر زمینه ساز گسترش همکاری میان کشورهای اسلامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشمندسیرالئونی:تبادل نظر زمینه ساز گسترش همکاری میان کشورهای اسلامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید