انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت راخواهد دید

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/قم همزمان با هفته محیط زیست، ادارات کل حفاظت محیط زیست و کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان قم تفاهم نامه همکاری به امضا رساندند.

انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت راخواهد دید

سید رضا موسوی مشکینی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم، در جلسه امضای تفاهم نامه با کانون پرورش فکری و نوجوانان استان قم، محیط زیست را اولویت های امروز همه کشورها دانست و اظهار داشت: با بروز و ظهور چالش ها و بحران های متعدد زیست محیطی در سطح دنیا، انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت را مشاهده نموده اند.

وی بر ضرورت حفاظت و پاسداری از طبیعت و محیط زیست از سوی همه مردم و مسئولان تأکید کرد و گفت: امروزه حفظ و حراست از محیط زیست به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و دولت ها و مردم باید وظایف خود در برابر طبیعت و محیط زیست را به خوبی بدانند و به آن عمل نمایند.

وی بابیان اینکه محیط زیست یک علم میان رشته ای است و حفاظت از آن مستلزم فعالیت های گوناگون علمی، مالی، سیاسی و اجتماعی است، اظهار کرد: بدون تردید آموزش و فرهنگ سازی در سنین کودکی و نوجوانی از ماندگاری و تأثیرگذاری مضاعفی برخوردار بوده و برای بهره مندی از این ظرفیت بزرگ باید برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به قدمت، مقبولیت و صندلی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، اهمیت فعالیت های زیست محیطی در این مجموعه را مورد توجه قرار داد و اضافه نمود: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب و اقدامات مؤثر آموزشی و فرهنگی زیست محیطی در میان بچه ها، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مناسبی در سطح جامعه داشته باشیم.

حامد حجتی، مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان قم، نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت آموزش مسائل زیست محیطی در میان بچه ها، اظهار داشت: اصلاح سبک زندگی در جهت حفاظت از محیط زیست، می تواند با فعالیت های خوب آموزشی و فرهنگی برای سنین پایین تر تحقق یابد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه فی مابین با اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، بر ضرورت استفاده و بهره مندی از ظرفیت های هر دو دستگاه برای رسیدن به اهداف ارزشمند زیست محیطی تأکید کرد و گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدت داشته باشیم و در کنار یکدیگر برای نجات طبیعت و محیط زیست نقش آفرینی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29511

به "انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت راخواهد دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان ها نتیجه غفلت و فعالیت های مخرب خود در برابر طبیعت راخواهد دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید