اگر اصلاح نشود اقامه دعوی خواهم کرد

به گزارش شیوا مارکت، فرزانه منصوری در گفت وگو با خبرنگاران ، اظهار کرد: چند روز پیش متوجه شدم که یکی از داستان های نادر ابراهیمی که در کتاب هفتم دبستان منتشر شده با تغییراتی چاپ شده است که مورد تایید من نبود؛ از این رو بیانیه ای را آماده کردم که در کانال تلگرامی نادر ابراهیمی منتشر شد و دوستان هم لطف کردند و این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

اگر اصلاح نشود اقامه دعوی خواهم کرد

وی ادامه داد: این داستان از کتاب قلب کوچکم را به چه کسی بدهم انتخاب شده و در کتاب هفتم دبستان آمده است. البته این را هم باید بگویم که این داستان و سایر داستان هایی که از نادر ابراهیمی در کتاب های درسی آمده، بدون اجازه من و خانواده بوده و به من اطلاعی داده نشده است. با این حال من این موضوع را نادیده گرفتم؛ چراکه حتما قصد دوستان این بوده که بچه ها و نوجوانان با آثار ارزشمند نویسندگان معاصر آشنا شوند.

همسر نادر ابراهیمی با گلایه از اتفاق رخ داده گفت: با همه این تفاسیر دست بردن در آثار نادر ابراهیمی را نمی پذیرم و معتقدم کار درستی نیست و اگر این اتفاقات رواج پیدا کند، دیگر نمی توان جلوی اتفاقات بد آینده را گرفت. با این حال من اعتراض خودم را اعلام کردم؛ اما تا به امروز جوابی نگرفتم و اگر مسئولان مربوطه دست به اصلاح اتفاق رخ داده نزنند، اقامه دعوی خواهم کرد.

بیانیه منتشر شده از سوی فرزانه منصوری نیز به شرح زیر است:

این دخالت در اثر نویسنده را علاقمندان به آثار نادر ابراهیمی خبر دادند. قضیه را پی گرفتم و متوجه شدم جمله یی به اثر اضافه شده که نه تنها آن را موثر و زیباتر نکرده، بلکه مفهوم وسیع و گسترده آن را هم محدود کرده است.

این کتاب قریب به سی سال است که در خانواده ها می چرخد و به صورت پویانمایی هم ساخته شده است.

پدر و مادرهای امروز، در کودکی آن را خوانده اند و حال برای فرزندشان می خوانند و تغییرات آن را می فهمند.

در دنیای امروز، که هر اتفاق کوچکی در هر گوشه دنیا، بی درنگ، به چشم و گوش همه می رسد، چطور فکر کرده اند که این نیز بگذرد و کسی نخواهد فهمید بدون اجازه صاحب اثر دستی در آن برده ییم؟!

بارها متوجه شده ام که بدون اطلاع و مجوز از ما، آثار نوشتاری و سرودهای ملی میهنی همسرم، نادر ابراهیمی را در کتاب های درسی گذاشته اند، و با تصاویر نامربوط و نازیبایی تزیینش کرده اند که نسبتی با پیام و مفهوم اثر ندارد.

تذکر داده ام، امید که نتیجه بخش باشد. قبل از آنکه اقامه دعوی کنم.

چین: چین: سفر به کشور پهناور و باستانی، پکن، شانگهای ،گوانجو و هانگزو

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24827

به "اگر اصلاح نشود اقامه دعوی خواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر اصلاح نشود اقامه دعوی خواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید