ایده تکه تکه کردن غول های فناوری آمریکایی محبوبیت ندارد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، این سناتور که یکی از نامزدهای بالقوه حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 این کشور محسوب می گردد، به علت نگرانی از انحصارطلبی و افزایش بی حد و حصر قدرت بعضی شرکت های فناوری امریکا مانند گوگل، فیس بوک و غیره از ایده تقسیم شدن هر یک از آنها به دو شرکت حمایت می نماید.

ایده تکه تکه کردن غول های فناوری آمریکایی محبوبیت ندارد

نظرسنجی مشترک ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال در این زمینه نشان می دهد که 50 درصد از آمریکایی ها با ایده دو تکه شدن اپل، آمازون، فیس بوک و گوگل کاملاً مخالف هستند. بنابراین می توان حدس زد که نیمی از امریکایی ها به اندازه سناتور امریکایی نگران تأثیرگذاری و نفوذ چهار شرکت مذکور بر روی زندگی خود نیستند. در مقابل 47 درصد آمریکایی ها از این ایده طرفداری نموده اند.

همچنین 68 درصد از پاسخ دهندگان گفته اند که تصمیم گیری در خصوص چنین مسائلی باید به بازار آزاد و نه دولت واگذار گردد. در مقابل 28 درصد گفته اند که دولت امریکا باید در این مورد تصمیم بگیرد.

بر اساس طرح الیزابت وارن شرکت های فناوری امریکایی با حداقل 25 میلیارد دلار درآمد در سال باید به دو بخش تقسیم شوند تا مصرف کنندگان و صاحبان مشاغل کوچک بتوانند توان رقابت بیشتری به دست آورند و از سوءاستفاده فیس بوک، گوگل، اپل، آمازون و… جلوگیری گردد.

البته شرکت کنندگان در این نظرسنجی به شدت نسبت به شرکت های فناوری بزرگ بی اعتماد هستند. به عنوان مثال تنها 6 درصد از این افراد گفته اند به فیس بوک در زمینه حفاظت از اطلاعات شخصی خود اعتماد دارند. در مقابل 92 درصد در این زمینه به فیس بوک اعتماد ندارند. گوگل و آمازون هم در مقایسه با فیس بوک تنها چند درصد وضعیت بهتری دارند.

این نظرسنجی به وسیله مصاحبه تلفنی با هزار آمریکایی بزرگسال از تاریخ 23 تا 27 ماه مارس اجرا شده است. یکی دیگر از یافته های جالب نظرسنجی مذکور آن است که تنها 36 درصد از پاسخ دهندگان از میزان نظارت و کنترل اعمال شده دولت آمریکا بر سایت هایی مانند فیس بوک و توئیتر راضی بوده اند، اما اکثریت قاطع آنها خواهان توقف خدمات ارائه شده توسط این شرکت ها نبوده اند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4699

به "ایده تکه تکه کردن غول های فناوری آمریکایی محبوبیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده تکه تکه کردن غول های فناوری آمریکایی محبوبیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید