ایرانداک ذی نفعان خود را به خوبی شناسایی نموده، دولت یکی از ذی نفعان است

به گزارش شیوا مارکت، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ایرانداک ذینفعان خود را به خوبی شناسایی نموده است، گفت: یکی از ذینفعان دولت است و باید به سازمان های دولتی خدمت یا محصولاتی ارائه گردد که بهتر بتوانند کار خود را انجام دهند؛ همکاری معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم با ایرانداک نیز از همین جنس است.

ایرانداک ذی نفعان خود را به خوبی شناسایی نموده، دولت یکی از ذی نفعان است

به گزارش خبرنگاران، مسعود برومند در مراسم رونمایی از سامانه پایگاه اطلاعات دا (دانش ایران: مشارکت ایرانیان در دانش دنیا) و پایگاه اطلاعات اصطلاح نامه های ایرانداک با 210 هزار اصطلاح که امروز در ایرانداک برگزار گردید، با بیان اینکه لذت می برم سازمان هایی ذیل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشیم که هر بار محصول، خدمات و فناوری جدیدی ارائه می دهند، اعلام نمود: چنین چیزی در صورتی امکان پذیر است که سازمان ها ذی نفعان خود را شناسایی نموده و گستردگی آنها را بدانند.

وی با بیان اینکه سازمان ها باید بدانند می خواهند خدمات خود را به چه کسانی ارائه دهند، گفت: به عنوان مثال یک سازمان ممکن است خدماتی به یک فرد علمی ارائه کند که می خواهد آنالیز و انتشار علمی انجام دهد و باید ابزار آن را در اختیار داشته باشد. این در حالی است که ممکن است ذینفع یک سازمان مدیران باشند که از اطلاعات در حوزه های علمی و فناورانه استفاده نمایند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با تاکید بر اینکه ذینفعان ایرانداک گستردگی زیادی دارند و این سازمان از این نظر با سایر سازمان های تحت نظر وزارت علوم متفاوت است، اظهار کرد: بنابراین می توان انتظار داشت که ایرانداک سامانه های جدیدی طراحی کند؛ این اتفاق احتیاجمند نگاه و نگرش راهبردی است که همه این ها در ایرانداک وجود دارد.

وی اضافه نمود: این موضوع همچنین احتیاجمند حضور نیروهایی است که قابلیت، توانمندی و انگیزه انجام کار را داشته باشند که همکاران ما در ایرانداک چنین هستند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ساده نیست که تمامی پایگاه ها و مقالات را با توجه به به هم ریختگی عناوین و اسامی آنها آنالیز و به گونه ای گردآوری کرد و در دسترس قرار داد که همه بتوانند از آنها استفاده نمایند.

برومند تاکید نمود: اعتقادم بر این است که هر سازمانی که ذیل بودجه عمومی دولت فعالیت می نماید این اختیار را دارد و از آن انتظار می رود که ذینفعان آن را شناسایی و بر اساس احتیاج آنها خدمات و محصولات طراحی کند؛ از طرفی یکی از ذینفعان ما دولت است و باید محصول یا خدمتی به سازمان های دولتی ارائه بدهیم که به موجب آن دولت بتواند کارش را بهتر انجام دهد؛ در فضای جدید همکاری های بین معاونت پژوهش وفناوری وزارت علوم و ایرانداک چنین همکاری هایی وجود دارد.

وی در سرانجام اضافه نمود: امروز افتخار می کنم که اعلام کنم ایرانداک تامین و ارائه اطلاعات و آمار پژوهش ها و فناوری های کشور را به عهده دارد و این اطلاعات را همیشه به روز نگه خواهد داشت.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7810

به "ایرانداک ذی نفعان خود را به خوبی شناسایی نموده، دولت یکی از ذی نفعان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانداک ذی نفعان خود را به خوبی شناسایی نموده، دولت یکی از ذی نفعان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید