ایران و ارمنستان بدنبال سرمایه گذار در نیروگاه برق آبی مغری

به گزارش شیوا مارکت، مسکو - خبرنگاران - وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان اعلام نموده است که به همراه ایران درحال یافتن شرکتی برای سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در طرح نیروگاه برق آبی مغری در ساحل رودخانه ارس است.

ایران و ارمنستان بدنبال سرمایه گذار در نیروگاه برق آبی مغری

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، روزنامه اوراسیادیلی به نقل از وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نوشته است: شرکت سرمایه گذار باید مسائل مربوط به جذب منابع اقتصادی برای احداث، بهره برداری و مدیریت این پروژه را برعهده بگیرد.

هزینه انجام این پروژه 300 میلیون دلار برآورد شده و قرار است 100 مگاوات برق (هر سال بین 750 تا 800 میلیون کیلووات ساعت برق) فراوری کند.

لازم به ذکر است موضوع احداث نیروگاه برق آبی در مغری ارمنستان و مشارکت طرف های ایرانی و ارمنستانی در این طرح از سال 2006 مطرح شد.

ایران و ارمنستان که در عرصه انرژی ازجمله صادرات گاز ایران از چند سال پیش همکاری می نمایند، مذاکراتی نیز درخصوص ساخت نیروگاه برق آبی در مغری داشته اند.

بر اساس اطلاعات وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، گروه کاری ایران و ارمنستان ماه گذشته در نشستی در مورد مسائل اقتصادی همکاری های دو طرف و نیز همکاری سرمایه گذاران ایرانی و ارمنی به توافق رسیدند.

اروپام*391*1346*

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4052

به "ایران و ارمنستان بدنبال سرمایه گذار در نیروگاه برق آبی مغری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران و ارمنستان بدنبال سرمایه گذار در نیروگاه برق آبی مغری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید