ایستگاه منند شبکه لرزه نگاری بیرجند به روزرسانی شد

به گزارش شیوا مارکت، مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران بیان کرد؛ ایستگاه منند شبکه لرزه نگاری بیرجند برای رصد دقیق تر فعالیت های زمین لرزه استان خراسان جنوبی به ویژه در مناطق شرق و شمال شرق بیرجند، به روزرسانی شد.

ایستگاه منند شبکه لرزه نگاری بیرجند به روزرسانی شد

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران امروز سه شنبه اضافه نمود: این مرکز به عنوان متولی ثبت و اطلاع رسانی زمین لرزه ها، همیشه برای پایش هر چه بهتر چشمه های زمین لرزه در سطح کشور، اقدام به راه اندازی ایستگاه های لرزه نگاری جدید و به روزرسانی ایستگاه های قدیمی می نماید.

بر همین اساس ایستگاه لرزه نگاری منند از شبکه لرزه نگاری بیرجند با حمایت استانداری خراسان جنوبی و مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، به روزرسانی شد.

فعالیت لرزه نگاری استان خراسان جنوبی در سال 1384 با نصب چهار ایستگاه لرزه نگاری شروع شد. در سال های بعد تا امروز طبق نیازهای موجود همیشه ایستگاه های شبکه لرزه نگاری بیرجند در حال افزایش یا به روزرسانی بوده است. ایستگاه لرزه نگاری منند در منطقه ای کوهستانی و ارتفاعات شمال شرق شهر بیرجند در سال 1384 راه اندازی شده و به منظور رصد دقیق تر فعالیت های زمین لرزه استان خراسان جنوبی به ویژه در مناطق شرق و شمال شرق بیرجند، تجهیزات این ایستگاه به تجهیزات مدرن ارتقا یافت.

هم اکنون شبکه لرزه نگاری بیرجند با هفت ایستگاه لرزه نگاری به صورت شبانه روزی فعالیت می نماید و داده های ایستگاه ها برخط (آنلاین) به مرکز شبکه لرزه نگاری بیرجند و مرکز پایش زمین لرزه های کشور در تهران ارسال و همراه با داده های دیگر ایستگاه های لرزه نگاری، برای ثبت و پردازش مناسب تر زمین لرزه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین ماه 1399 تعداد نزدیک به 710 زمین لرزه را ثبت کردند.

این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و مشخص محل شده اند.،ایرنا

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21044

به "ایستگاه منند شبکه لرزه نگاری بیرجند به روزرسانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه منند شبکه لرزه نگاری بیرجند به روزرسانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید