باتری های زامبی عامل آتش سوزی در مراکز زباله

به گزارش شیوا مارکت، بنابر اعلام نهاد خدمات محیط زیستی بریتانیا (Esa)، باتری های دور ریخته شده در میان زباله های عادی در حین فرایند جمع آوری با دستگاه ها له می شوند که این امر باعث انفجار و آتش سوزی در مراکز جمع آوری زباله می گردد.

باتری های زامبی عامل آتش سوزی در مراکز زباله

کارشناسان محیط زیست در بریتانیا از مردم درخواست نموده اند که باتری های مستعمل را در میان زباله های خانگی و بازیافتی خود به دور نیاندازند.

بنابر اعلام نهاد خدمات محیط زیستی بریتانیا (Esa)، باتری های دور ریخته شده در میان زباله های عادی در حین فرایند جمع آوری با دستگاه ها له می شوند که این امر باعث انفجار و آتش سوزی در مراکز جمع آوری زباله می گردد.

باتری های لیتیوم-یونی یا نیکلی وقتی تحت فشار قرار می گیرند می توانند منفجر شوند و بقیه مواد را دچار آتش سوزی نمایند. در شماری از موارد حجم آتش به چنان سطحی می رسد که ده ها آتشنشان برای خاموش کردن شعله ها نیاز است و ساکنان نیز از محل تخلیه می شوند.

تنها در سال گذشته باتری های لیتیوم-یونی سبب دست کم 250 آتش سوزی در مراکز جمع آوری، بازیافت و امحای زباله در بریتانیا شده اند. این برابر یک سوم تمامی آتش سوزی های گزارش شده در سه ماه آخر سال است. باتری های لیتیوم-یونی عموما در لپ تاپ ها، تبلت ها، تلفن های همراه، دستگاه های بلوتوثی، ریش تراش ها، مسواک های برقی و سیگار های الکترونیکی به کار می فرایند.

در بریتانیا سالانه 22 هزار تن باتری به دور ریخته می گردد، اما تنها 45 درصد آن ها به درستی بازیافت می شوند. جیکوب هایلر، مدیر اجرایی نهاد خدمات محیط زیستی بریتانیا می گوید: آتش سوزی ناشی از دور ریختن باتری باعث میلیون ها پوند خسارت و ایجاد اختلال در سامانه جمع آوری زباله می گردد.

ما از مصرف نمایندگان می خواهیم باتری ها را داخل زباله ها نریزند و آن ها را جداگانه به مراکز بازیافت باتری در مغازه ها و مراکز بازیافت تحویل دهند. یک کارزار جدید نهاد خدمات محیط زیستی بریتانیا با شعار به مبارزه علیه باتری های زامبی بپیوندید نیز جهت اطلا ع رسانی به مردم در همین زمینه آغاز به کار نموده است.

منبع: یورونیوز

مجله باهام: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: فرادید
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24536

به "باتری های زامبی عامل آتش سوزی در مراکز زباله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باتری های زامبی عامل آتش سوزی در مراکز زباله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید