بازداشت مبلغ دینی سرشناس سعودی در پی انتقاد از برنامه های تفریحی بن سلمان

به گزارش شیوا مارکت، حساب کاربری زندانیان عقیدتی عربستان در توییتر از بازداشت مبلغ دینی سرشناس سعودی پس از انتقاد وی از سازمان سرگرمی این کشور خبر داد.

بازداشت مبلغ دینی سرشناس سعودی در پی انتقاد از برنامه های تفریحی بن سلمان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شبکه الجزیره، حساب کاربری زندانیان عقیدتی عربستان در توییتر اظهار داشت که مقامات ریاض عمر المقبل، مبلغ دینی سرشناس سعودی و استاد دانشگاه القصیم را در پی انتقاد وی از سازمان سرگرمی این کشور بازداشت کرده اند.

این حساب همچنین نوشت: همزمان با بازداشت المقبل زندانی کردن شیخ صالح آل طالب، خطیب مسجد الحرام را یادآوری می کنیم که پیشتر به دلیل سخنرانی اش در این مسجد درخصوص منکرات بازداشت شد.

المقبل اخیرا در سخنرانی گفت که برنامه های سازمان تفریح و سرگرمی موجب می شود تا جامعه سعودی هویت خود را از دست داده و موجب نافرمانی از دستورات خدا می شود.

عمر المقبل همچنین تأکید کرد: ما مخالف سرگرمی نیستیم، بلکه می گوییم باید سخن و عمل طبق ضوابط شرعی باشد. ما مخالف بی هویت شدن جامعه و از بین رفتن حیا به بهانه سرگرمی هستیم.

این مبلغ دینی، با انتقاد از حضور برخی خواننده ها و هنرمندان خارجی در عربستان، افزود: ما مخالف دعوت از افراد فاسق به اسم سرگرمی هستیم. ما مخالف این هستیم که نسل جدید ما در برابر این الگوهای پست با عناوین ستاره و الگو قرار بگیرند.

سازمان سرگرمی عربستان (هیئة الترفیه) سال 2016 تأسیس شد و از مهم ترین اقدامات محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور در راستای چشم انداز 2030 محسوب می شود.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10323

به "بازداشت مبلغ دینی سرشناس سعودی در پی انتقاد از برنامه های تفریحی بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت مبلغ دینی سرشناس سعودی در پی انتقاد از برنامه های تفریحی بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید