با این روش ها، شکم خود را کوچک کنید

به گزارش شیوا مارکت، کوچک و یا صاف کردن شکم دغدغه افراد زیادی است که بعضی برای زیبایی و بعضی برای سلامتی به دنبال آن هستند. برای این کار راه های زیادی وجود دارد که در ادامه به 10 مورد از آنها خواهیم پرداخت:

با این روش ها، شکم خود را کوچک کنید

یک کاسه تمشک بخورید

فیبر موجود در تمشک از یبوست که باعث بزرگ شدن شکمتان مانند یک بالون می گردد جلوگیری می نماید.

مقدار زیادی آب بنوشید

آب فقط حجم معده را پر نموده و عاری از کالری است همچنین باعث می گردد سوخت و ساز بدنتان در حرکت باشد.

نوشابه را از قلم بیندازید

مطمئنا نوشابه چاق کننده نیست اما مملو از کالری است. نوشابه همچنین سطح کورتیزول (هورمون استرس که به ذخیره شدن چربی در شکمتان یاری می نماید) را بالا می برد.

صاف بنشینید

قوز کردن به سمت جلو باعث بزرگ به نظر رسیدن شکمتان می گردد. برای اینکه لاغر شوید ماهیچه های شکمتان را سفت و محکم کنید، شانه هایتان را به عقب ببرید، بدن خود را به سمت بالا بکشید و پشتتان را برخلاف جایگاه به سمت عقب پایین بیاورید.

باغبانی کنید

خم شدن، بلند شدن، چرخیدن به شکل دادن کمرتان یاری نموده و در ساعت 350 کالری می سوزانید.

رانهایتان را تکان دهید

تکان دادن رانها به اندازه باغبانی و درخت کاری کردن کالری می سوزاند.

روی چمن زمین گلف تمرین کنید

کندن گودالی برای توپهای گلف برای شما مانند یک پیاده روی می ماند. توپ را محکم بزنید و شکمتان را سفت کنید.

پاهایتان را بلند کنید

عضله های قسمت بالای شکمتان را با بالا آوردن پاهایتان از سطح زمین منقبض کنید. به پشت دراز بکشید و پاهایتان را روی جایگاه یا تخت تکیه دهید. آرام بچرخید،سر و شانه هایتان را بالا ببرید و پشتتان را از سطح زمین بالا بگیرید سپس آرام پایین بیاورید. این کار را 10 تا 12 بار 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

حالا عکس حالت قبلی را انجام دهید

برای کوچک کردن شکمتان از زوایای مختلف، روی زمین به پهلو دراز بکشید و روی بازوهایتان تکیه کنید، پا بزنید(نرمش دوچرخه) و پاها و زانوهایتان را به صورت 90 درجه خم کنید. ماهیچه های شکمتان را منقبض کنید و پشتتان را روی زمین فشار دهید، رانهایتان را تا 2 الی 4 اینچ از سطح زمین بالا ببرید. چند لحظه مکث کنید سپس پاهایتان را پایین بیاورید. این نرمش را 10 الی 12 بار به مدت 2 یا 3 بار در هفته انجام دهید.

عمل انقباض را قطع کنید

برای اینکه ماهیچه های قمست کمرتان هم کوچک گردد به پشت دراز بکشید در حالی که زانوهایتان را خم نموده اید و پایتان روی زمین است. قوزک پای راستتان را روی زانوی چپتان قرار دهید و دستتان را پشت سرتان،و آرنجتان به بیرون می آید. سر و کمرتان را بالا بگیرید، بچرخید و شانه چتان را به سمت زانوی راستتان بیاورید. چند لحظه مکث کنید سپس به آرامی پایین بیاورید. این حرکت را 10 الی 12 بار تکرار کنید سپس با طرف بعدیتان این حرکت را امتحان کنید. این حرکت را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید.

منبع: سلامت نیوز

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13074

به "با این روش ها، شکم خود را کوچک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش ها، شکم خود را کوچک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید