با مریم حیدرزاده؛ از علی کریمی تا کریس رونالدو

به گزارش شیوا مارکت، وقتی از پرسپولیس حرف می زند، ناگهان شور و هیجانش به طرز عجیبی بالا می رود. می گوید اگر کسی به من بگوید از تو متنفرم مسئله ای نیست، ولی اگر کسی از پرسپولیس بد بگوید فوراً بلاک می گردد، چون اصلاً طاقتش را ندارم. صحبت از مریم حیدرزاده شاعر و نقاش نابینای کشورمان است. دختری که وقتی سه و نیم سالش بود، بینایی اش را از دست داد، ولی با این حال پرامید و با شور و هیجان مثال زدنی از آینده حرف می زند. گفت وگوی ما با حیدرزاده را بخوانید.

با مریم حیدرزاده؛ از علی کریمی تا کریس رونالدو

این همه علاقه به پرسپولیس از کجا می آید؟

من وقتی 2 سالم بود عاشق رنگ قرمز بودم و یادم می آید در عروسی خاله ام گل های رز که برای عروس بود را گرفته بودم و با خودم بردم. از همان موقع تقریباً هرچه خریدم قرمز بوده و علاقه به پرسپولیس هم از همین جا شکل گرفت و تا ابد ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه ما خدا را شکر اصلاً در خانواده مان استقلالی نداریم و از مادر و خواهرم گرفته تا دایی، عمو و... همگی پرسپولیسی هستند و به همین دلیل موقع شهرآورد اصلاً مشکل نداریم، چون همگی یکدستیم.

از چه زمانی نابینا شدید و اینکه بازی ها و اخبار پرسپولیس را چطور دنبال می کنید؟

خب من از سه و نیم سالگی نابینا هستم. اخبار را به وسیله رادیو و یا تلویزیون می شنوم. بازی ها را به وسیله صدا دنبال می کنم. حتی برخی از صحنه ها را حس می کنم که چه اتفاقی می افتد. من سال هاست که هر روز ساعت 2 از رادیو تیتر های مهم روزنامه ها و خبرگزاری ها را دنبال می کنم و حتی یک روز را هم از دست ندادم. ضمن اینکه اخبار صفحات مجازی و روزنامه ها یا سایت ها را خواهرم برایم می خواند.

به نظرتان سرنوشت پرسپولیس در لیگ سال جاری چه خواهد شد؟

شک نکنید قهرمان می شویم. پرسپولیس بهترین و شایسته ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی است و ان شاالله در آخر فصل جام قهرمانی را برای چهارمین سال پیاپی بالای سر می بریم. با اینکه لیگ در شرف شروع است و از چند روز دیگر تمرینات شروع می گردد، ولی هنوز برخی از تیم ها مخالف برگزاری لیگ هستند. فوتبال به حرف نیست و باید در زمین ثابت کنید که بهترینید. دقیقاً مثل پرسپولیس که در این سال ها به همه نشان داد بهترین تیم ایران است. استقلالی ها و سایر تیم ها از پرسپولیس و قدرتش می ترسند به همین دلیل دوست ندارند بازی ها برگزار گردد. آن ها به خودشان ایمان ندارند دقیقاً برعکس ما پرسپولیسی ها.

محبوب ترین بازیکن در تیم فعلی پرسپولیس برای شما کیست؟

من عاشق پرسپولیسم و هر بازیکنی در این تیم باشد را با جان و دل دوست دارم. من حتی بازیکنان جوان و نیمکت نشین این تیم را هم فالو می کنم، ولی واقعاً اگر بخواهم یک بازیکن را انتخاب کنم از شجاع خلیل زاده اسم می برم. شجاع هم فوق العاده متعصب است و هم اخلاق بسیار خوبی دارد. من خیلی دوستش دارم. البته در خبر ها شنیدم شاید شجاع و چند نفر دیگر می خواهند از پرسپولیس جدا شوند که این موضوع خیلی نگرانم کرد و امیدوارم همه بازیکنان حفظ شوند و در پرسپولیس بمانند.

از بین پرسپولیسی ها با کسی ارتباط دارید؟

بله علی کریمی نازنین که به معنای واقعی اسطوره است از دوستان بسیار خوب من است و برایش بهترین ها را آرزو می کنم. کریمی پیراهن شماره 8 خودش که در بایرن بازی می کرد را به من داد که بهترین یادگاری مهم زندگی من است. شاید مهم ترین آنها. شایان مصلح عزیز که واقعاً حیف شد از پرسپولیس رفت. شایان هم شعر های بی نظیری می گوید و هم صدای خوبی دارد. با خانواده مرحوم هادی نوروزی هم رفت وآمد خانوادگی داریم. همچنین دختر علی پروین عزیز که دوستان بسیار خوب من است.

دوست داشتید از بین آن هایی که از پرسپولیس جدا شدند کدام بازیکن به تیم برمی گشت؟

رامین رضاییان، محسن مسلمان و مهدی طارمی. من حتی یک بار به برانکو هم گفتم که کاش رامین را بیرون نمی کردی و در پرسپولیس می ماند. مهدی و محسن عزیز که امیدوارم در تیم هایشان پیروز باشند فوق العاده انسان های خوبی هستند. یادم نمی رود وقتی نگذاشتند هانی جام قهرمانی را بالای سر ببرد، با اینکه پرواز داشتند شبانه به خانه ما آمدند و مدال هایشان را به هانی و هانا دادند که کار فوق العاده ارزشمندی بود. همه این بازیکنان هرجا باشند پرسپولیسی هستند و امیدوارم روزی آن ها را دوباره با پیراهن پرسپولیس ببینیم.

رابطه تان با کی روش چطور بود؟

ارتباطی نداشتیم. راستش کی روش را خیلی دوست نداشتم، چون هم دفاعی بازی می کرد و هم مهربان نبود.

دوست ندارید برای دیدن فوتبال به ورزشگاه بروید؟

واقعیتش را بخواهید چند بار دعوت شدم، ولی نرفتم. حتی برای بازی فینال آسیا بین پرسپولیس و کاشیما قرار بود به ورزشگاه بروم، ولی دوست نداشتم این اتفاق بیفتد، چون می دانستم قهرمان نمی شویم به همین دلیل در خانه ماندم. ولی مدت هاست که با مادرم قرار گذاشتم هر وقت مجوز حضور بانوان در ورزشگاه صادر گردد همه بازی های پرسپولیس را در هر شهری که باشد به ورزشگاه برویم.

استقلالی ها می گویند وزیر ورزش پرسپولیسی است و یا بازی ها به نفع این تیم مهندسی می گردد. نظرتان چیست؟

ما که لطفی ندیدیم. کمکی که وزیر به استقلال می نماید بیشتر از پرسپولیس است. البته بگذارید هرچه می خواهند بگویند، چون مهم نیست. در واقع ما که می دانیم این حرف غلط است پس لزومی ندارد در موردش حرف بزنیم. این مسائل ساخته ذهن آنهاست، چون نمی توانند قهرمان شوند.

اهل کری خواندن با دوستان استقلالی هستید؟

من دوست استقلالی ندارم. خیلی هم اهل کری خواندن نیستم. من اگر در جایی باشم که علیه پرسپولیس صحبت نمایند از آنجا می روم. اگر در صفحه شخصی ام کسی بگوید از تو متنفرم مسئله ای ندارم، ولی اگر علیه پرسپولیس حرف بزنند حتماً بلاک شان می کنم، چون اصلاً تحملش را ندارم. من اگر با کسی بخواهم برای اولین بار حرف بزنم یا کار کنم نخستین سؤالی که از او می پرسم این است که قرمزی یا آبی؟

فوتبال های خارجی را هم دنبال می کنید؟

بله به شدت. عاشق رئال و میلانم. هر تیمی قرمز بپوشد را دوست دارم، ولی هوادار سرسخت رئال و میلانم.

بازیکن محبوب تان چه کسی است؟

دیوانه وار کریس رونالدو را دوست دارم. اتفاقاً می خواهم یکی از تابلو های نقاشی ام را با دستان خودم به او بدهم. امیدوارم در آینده این اتفاق بیفتد.

اگر بگویند می توانید با یک نفر در جهان سلفی بگیرید آن فرد چه کسی است؟

از بین پرسپولیسی ها که تقریباً با همه عکس دارم. به غیر از آن ها انتخابم کریستیانو رونالدو خواهد بود.

منبع: خبرورزشی

برچسب ها: پرسپولیس،

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: فرارو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20381

به "با مریم حیدرزاده؛ از علی کریمی تا کریس رونالدو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با مریم حیدرزاده؛ از علی کریمی تا کریس رونالدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید