بختیار رحمانی: خوشحالم خانواده ام بازی هایم را می بینند

به گزارش شیوا مارکت، سمیرا شیرمردی، یکی از اتفاقات عجیبی که در جابجایی امسال افتاد، رفتن بختیار رحمانی به لیگ 2 قطر بود. رحمانی در سال های اخیر بدشانسی های زیادی آورد و فصل گذشته نتوانست در سپاهان زیاد بازی کند که همین مساله باعث شد او به فکر تحول باشد. بختیار که حالا به یکی از هافبک های باتجربه فوتبال ایران تبدیل شده، راهی قطر شد تا در آنجا آرامش داشته باشد و بتواند اهدافش را راحت تر ادامه دهد. بختیار رحمانی فکر می کند الشمال قطر می تواند این فصل یکی از بهترین سال های خود را پشت سر بگذارد و به لیگ ستارگان برسد تا در آنجا خودی نشان دهد و به تیم ملی برشود. هافبک ایرانی الشمال قطر از حضور در فوتبال این کشور خیلی مسرور است و فکر می کند حضور خانواده اش در ورزشگاه باعث می شود انگیزه بیشتری پیدا کند و به روزهای اوجش برشود. بختیار رحمانی که بعد از حضورش در لیگ قطر هیچ مصاحبه ای نداشت، حالا حرف های زیاد و جالبی برای گفتن دارد.

بختیار رحمانی: خوشحالم خانواده ام بازی هایم را می بینند

- چطور شد که ناگهان از لیگ قطر سر در آوردی؟

برای این اتفاق باید اول خدا را شکر کنم و بگویم من قبلا از لیگ قطر پیشنهاد داشتم، البته نه از لیگ 2 که قسمت شد این بار به الشمال بیایم و در لیگ 2 بازی کنم. ما تیم خیلی خوبی داریم و بازیکنان خوبی هم به تیم اضافه شدند که فکر می کنم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

- گفتی قبلا از لیگ قطر پیشنهاد داشتی. از کدام تیم ها بود؟

بله، من قبلا از لیگ ستارگان قطر پیشنهاد داشتم و آن هم از الخطیریات بود. همان سالی که استقلال به من پیشنهاد داده بود اما من با وجود اینکه پیشنهاد الخطیریات خیلی خوب بود در ایران ماندم و به استقلال رفتم. بعد از آن سال ها، دوست داشتم از ایران بیرون بیایم. در این مدت هم پیشنهادهای خوبی از تیم های ایرانی داشتم که جا دارد از آقای عیسی زاده مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان، آقای رضاییان و اسکوچیچ که تا زمان حضورم در قطر پیگیر کارم بودند، تشکر کنم. من صنعت نفت آبادان را خیلی دوست دارم اما لازم بود از ایران بیرون بیایم که به قطر آمدم. خدا را شکر شرایط تیم الشمال هم خوب است و از انتخابم راضی هستم.

- فکر می کنم پیشنهاد الشمال به لحاظ مالی خیلی خوب بود که به این تیم رفتی.

بله، خدا را شکر می کنم چون به لحاظ مالی خیلی بهتر از تیم های ایرانی است اما من به خاطر بحث مالی، الشمال را انتخاب نکردم. دلیل اصلی ام برای حضور در لیگ قطر، آرامش بود. فکر می کنم در قطر می توانم آرامش داشته باشم. البته نمی گویم پول مهم نیست اما آرامش برایم مهمتر بود.

- عجیب بود که بتوانی از سپاهان جدا شوی.

خیلی هم سخت بود که بتوانم رضایتنامه ام را بگیرم. باید تشکر کنم از امیرخان (قلعه نویی) و آقای تابش که همکاری کردند. سپاهان تیم خیلی بزرگی است که هر بازیکنی دوست دارد در آنجا بازی کند اما من به خاطر اینکه فرصت کمی برای بازی پیدا می کردم تصمیم گرفتم جدا شوم. البته باشگاه تمایل داشت بمانم اما خیلی اصرار کردم تا رضایتنامه ام را دادند. من در زمانی که در سپاهان بودم خیلی انگیزه داشتم و تلاش کردم. در همان بازی هایی هم که بودم از نگاه آمار و کارشناسان، عملکرد خوبی داشتم اما به هر حال تصمیم سرمربی بود که کمتر بازی کنم و من هم احترام می گذارم. در هر صورت جدایی از سپاهان سخت بود اما برای این تیم آرزوی پیروزیت دارم.

- ظاهرا آقای گل لیگ اردن هم به تیم الشمال اضافه شده و قرار است همبازی ات باشد.

بله، ما بازیکنان خیلی خوبی داریم. به جز بهاء الفیصل، یک بازیکن هلندی داریم که در تیم ملی بازی می کرد. یک بازیکن سنگالی خیلی خوب هم داریم که خارجی های تیم را تشکیل دادیم. مهمترین مساله که باعث حضورم در الشمال شد این بود که قول دادند تیم خیلی خوبی ببندند و هدف تیم بالا آمدن و صعود به لیگ ستارگان قطر است. به جز بازیکنان خارجی خوبی که داریم، چند بازیکن هم داریم که قبلا در تیم ملی قطر بازی کردند و جزو بهترین ها هستند. امیدواریم بتوانیم با این نفرات، به هدف مان که صعود است برسیم.

- سرمربی تیم تان هم ظاهرا جوان است.

بله، سرمربی تیم مان اگر اشتباه نکنم بوسنیایی است و خیلی با انگیزه. من در همین چند روز از ایشان شناخت پیدا کردم که متوجه شدم باانگیزه و پر انرژی است که با بازیکنان هم ارتباط محبت آمیز ای دارد. این سرمربی پارسال هم هدایت تیم را به عهده داشت و شناخت خوبی نسبت به تیم دارد. من قبلا با مربیان خیلی خوبی کار کردم که فکر می کنم به آنها یک نفر دیگر هم اضافه شده.

- با توجه به اینکه قطر میزبان جام جهانی 2022 است، الان چه چیزی توجه ات را بیشتر جلب کرده؟

مهمترین مساله، زمین تمرین های خیلی خوبی است که در قطر وجود دارد. فکر می کنم این مساله بهترین چیزی است که هر بازیکنی می تواند روی آن تمرکز داشته باشد. جالب این است زمانی که در استقلال بودم، در ایران حتی تیم بزرگی مثل استقلال که آن همه هوادار دارد، مشکل زمین تمرین داشت اما اینجا حتی در لیگ 2 هم بهترین امکانات را می بینیم. با وجود این شرایط، می توانیم راحت فوتبال بازی کنیم و استرس خرابی زمین و احتمال مصدومیت نداریم.

- فکر می کنی در فصل نوزدهم کدام تیم ها می توانند مدعی قهرمانی باشند؟

من در این چند وقت خیلی گرفتار بودم و خبرهای تیم های ایرانی را نتوانستم کامل پیگیری کنم اما فکر می کنم هنوز پرسپولیس می تواند مدعی باشد چون بازیکنان خیلی خوبی دارد و تیم را حفظ کردند. سپاهان تیم خیلی خوبی بسته. البته نفرات جدید کمی گرفته اما همان نفراتی که اضافه شدند جزو بهترین ها هستند. ذوب آهن هم تیم خیلی خوبی است. در کنار این ها استقلال هم باید اضافه کنم چون این تیم هم مربی خوبی آورده و بازیکنانی دارد که می توانند به تیم کمک زیادی کنند.

- با توجه به اینکه سرمربی استقلال تغییر کرده و یک مربی جوان آورده اند، فکر می کنی استقلال می تواند به ناکامی های چند ساله اش انتها بدهد و قهرمان گردد؟

قبلا که در فولاد خوزستان بودم، پرسپولیس هم مدتی همین شرایط را داشت و و چند سالی نمی توانست نتایج خوبی بگیرد اما در نهایت این ناکامی ها به انتها رسید و حالا پرسپولیس یکی از بهترین ها و پیروز ترین تیم ایران است. خدا را شکر شرایط استقلال این فصل خیلی خوب است اما نمی دانم چرا هر سال بازیکن خارجی خوب می آورند و به راحتی از دست می دهند. پارسال تیام را از دست دادند و امسال هم پاتوسی که واقعا بازیکنان خیلی خوبی بودند. از دست دادن این بازیکنان به طور حتم به تیم صدمه می زند و در واقع مشکل اصلی تیم این است که هر فصل بازیکنانش عوض می شوند. با این حال، فکر می کنم استقلال امسال تیم خیلی خوبی است که می تواند به ناکامی هایش انتها بدهد و قهرمان گردد. البته هر سال همین را می گوییم که امیدوارم این بار متفاوت باشد و واقعا قهرمان گردد.

- الان که در لیگ 2 قطر حضور داری، به تیم ملی هم فکر می کنی؟

الان که در لیگ 2 قطر هستم فکر می کنم همه چیز به همت خودم بستگی دارد. من همیشه به حضور در تیم ملی فکر می کنم و برای این مساله تلاش می کنم اما الان بیشتر تمرکزم روی این است که تیم بیاید بالا و بعد از آن بتوانم خودم را نشان بدهم تا به تیم ملی برسم. در لیگ ستارگان به طور حتم بیشتر دیده می شوم و به خاطر همین با وجود گرمای زیادی که در قطر وجود دارد، با جان و دل تلاش می کنم که به آنجا برسیم تا به هدفم نزدیک شوم. البته هر اتفاقی دست خداست و باید ببینیم خدا چه می خواهد. من فقط تلاش می کنم و همه چیز را به خدا می سپارم.

- اینکه در آنجا خانواده ات می توانند به ورزشگاه بیایند و بازی هایت را ببینند، چه حسی داری؟

خدا را شکر می کنم بابت این مساله. واقعا از این اتفاق خیلی خوشحالم و فکر می کنم به بازیکن انگیزه می دهد. امیدوارم در ایران هم اتفاقات خوبی بیفتد که خانواده ها بتوانند به ورزشگاه بیایند.

- ظاهرا این مشکل در حال حل شدن است.

در هر صورت من فکر می کنم حضور خانواده ها به بازیکنان انگیزه زیادی می دهد و باعث می گردد جو ورزشگاه خیلی بهتر باشد. من نمی دانم این مساله چه زمانی در ایران اتفاق می افتد اما بدون شک به فوتبال هم کمک می کند.

- اخیرا یک استوری در اینستاگرام داشتی که در مورد فولاد بود. دلیل خاصی برای انتشار این استوری وجود داشت؟

ببینید همه می دانند که خانه و زندگی من در خوزستان است و البته همیشه خودم را مدیون فولاد خوزستان می دانم. در یکی، 2 سال اخیر شرایط طوری شد که هواداران فولاد وقتی من را می دیدند بارها از من می پرسیدند که چرا برنمی گردی؟ من بعد از آن نیم فصل دیگر دوست نداشتم حرف بزنم اما بعضی وقت ها باید سکوت را شکست. در آن زمان که من در فولاد بودم، مسئولان باشگاه من را خیلی بازی دادند که همین باعث جدایی ام از تیم شد. جالب این است که همه آنها زنگ زدند و از من حلالیت طلبیدند چون آنها شرایط را برای ماندن من سخت کرده بودند. من خیلی دوست داشتم در فولاد بمانم و بحث مالی هم نداشتم اما نگذاشتند. حتی شاهد دارم که در مورد مساله مالی صحبتی نداشتم و به کمترین مبلغ هم راضی بودم اما به من زنگ زدند و علنی گفتند نباید در فولاد باشی چون هواداران تو را دوست دارند. من گفتم این خوب است که بتوانم حداقل چند نفر را در ورزشگاه کنترل کنم اما نگذاشتند که فکر می کنم این مسائل را هواداران باید بدانند. بعد از استقلال که به فولاد آمدم، همان زمان از سپاهان پیشنهادی داشتم که چند برابر فولاد بود. زمانی که ویسی سرمربی سپاهان شده بود اما من تصمیم گرفتم برگردم چون فولاد را دوست داشتم. آن فصل ما را 10 درصد هم جریمه کردند که بعدش هم آن داستان پیش آمد که بختیار نباید باشد. آن استوری و این صحبت ها به خاطر این است که مردم و هواداران فولاد بدانند عاشقانه دوست شان دارم و همیشه خودم و فوتبال را مدیون فولاد و هوادارانش می دانم. به خودم افتخار می کنم که فوتبال حرفه ای ام را از فولاد شروع کردم.

- یعنی به همین راحتی شما را کنار گذاشتند؟

دقیقا. من حتی به باشگاه گفتم اگر من را نمی خواهید به من بگویید اما تا لحظه آخر چیزی نگفتند که در نهایت در روزهای آخر جابجایی به ذوب آهن رفتم و بعدش هم به سپاهان. رفتنم به سپاهان هم در لحظه آخر بود که ببینم شرایط فولاد چه می گردد اما باز هم خبری نشد.

- همان زمانی که گفته می شد لیست سپاهان هم جا نداشت و در نهایت قرارداد رسمی امضا کردی.

بله، در آن مقطع 2، 3 ساله، فولاد خوزستان چند مربی و چندین بازیکن عوض کرده و چه هزینه های که باشگاه متحمل شده. این اتفاقات برمی گردد به مسائلی که مردم از آن خبر دارند و کاملا در مورد آن می دانند. وقتی هر سال این همه مربی و بازیکن عوض می گردد یعنی اینکه این جور تیم ها نتیجه نمی خواهند. امیدوارم آدم های دلسوز بیایند تا فولاد پیروز گردد.

- در یکی، 2 روز اخیر چند پست برای کولبرها گذاشتی و مثل قبل از آنها حمایت کردی.

وقتی شرایط را می بینیم، فکر می کنم حمایت از این عزیزان وظیفه است. من خودم اهل سر پل ذهاب هستم و شرایط کولبرهای جوان را می بینم. شرایط آنها واقعا سخت است که کمتر کسی درک می کند. وسایلی این عزیزان روی شانه ها و کتف هایشان می گذارند که 5 نفر هم نمی تواند آن را بلند کند. واقعا شرایط سختی است اما به خاطر اینکه پول دربیاورند و بتوانند زندگی خود را بچرخانند مجبورند چنین کار سختی انجام دهند. امیدوارم مسئولان به داد این عزیزان برسند. می دانیم شرایط کل مملکت سخت است اما شرایط این مناطق سخت تر است که نیاز به کمک و حمایت دارند.

- چندی پیش ویدئویی از یک کولبر منتشر شده بود که در آن گفته بود فوق لیسانس دارد و دکترا هم قبول شده اما پول نداشت که برود درس بخواند. اینکه یک نفر با آن مدرک تحصیلی بیاید کولبری کند خیلی سخت است.

بله، شاید باور نکنید اما اکثر کولبرها تحصیل کرده هستند و مدرک دانشگاهی دارند. دیگر به یک چیز معمولی تبدیل شده وقتی می بینی باسوادها و تحصیل کرده، با وجود مدرکی که دارند راننده تاکسی، کارگر یا کولبر شدند و به جایی که حق شان است نرسیدند. به هر حال وقتی نانی برای خوردن نداشتند، مجبور شدند بروند کولبری. البته بخش بزرگی از این شرایط برمی گردد به مسئولان استان. من همه مسئولان استان را می شناسم و می دانم اکثر آنها خیلی تلاش می کنند اما این کافی نیست. امیدوارم کنندگان مجلس فقط به فکر این نباشند که خودشان وارد مجلس شوند و به فکر مردمی باشند که به آنها اعتماد کردند و رای دادند. همه می دانیم کنندگان مجلس چه کارهایی می توانند برای شهرهایشان انجام دهند و فقط نیاز به تلاش دارد. خیلی ها به داد مردم رسیدند که امیدوارم کنندگان مناطق کردنشین هم بتوانند این کار را انجام دهند. ما نمی توانیم این درخواست ها را از رییس جمهور داشته باشیم اما اگر کننده مجلس بخواهد کاری انجام دهد مطمئنا رییس جمهور هم حمایت می کند. از صمیم قلبم از مسئولان و کنندگان مجلس خواهش می کنم به داد مردم این منطقه برسند.

tour-canada.ir: تور کانادا | با تور کانادا سفر کنید، ویزای کانادا، تور کانادا ارزان، قیمت تور کانادا نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان 99 را با ما تجربه کنید.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8274

به "بختیار رحمانی: خوشحالم خانواده ام بازی هایم را می بینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بختیار رحمانی: خوشحالم خانواده ام بازی هایم را می بینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید