بدترین اتفاقی که فوتبال برزیل را در شوک فرو برد ، هرآنچه باید درباره سنگین ترین شکست قناری ها بدانید

به گزارش شیوا مارکت، شاید اگر قرار باشد یکی از غیرقابل پیش بینی ترین وقایع تاریخ فوتبال دنیا را نام ببریم اغراق نباشد اگر به فینال جام دنیای 1950 برزیل اشاره کنیم.

بدترین اتفاقی که فوتبال برزیل را در شوک فرو برد ، هرآنچه باید درباره سنگین ترین شکست قناری ها بدانید

به گزارش ، اگر در آن سال از هر فرد علاقه مند به فوتبالی می پرسیدید قهرمان جام جهانی کدام تیم است، بدون معطلی نام برزیل افسانه ای و پر افتخار را در برابر اوروگوئه جویای نام می برد، اما ضرب المثل فوتبال تا دقیقه 90 قابل پیش بینی نیست دقیقا در خصوص این بازی صدق می نماید.

یکی از نکاتی که باعث شده بود تقریبا همه تماشاگران مطمئن باشند که برزیل برنده رقابت است این بود که برزیل برای برد تنها به یک امتیاز احتیاج داشت ینی حتی با تساوی نیز قهرمان بود، اما اوروگوئه برای قهرمانی به پیروزی در این بازی احتیاج داشت. بر این اساس طبیعی بود که حداقل 90 درصد تماشاگران حرفه ای و غیرحرفه ای از برزیل به عنوان قهرمان قطعی بازی یاد نمایند.

اما وضعیت وقتی اسف بار تر می گردد که به این موضوع توجه کنیم که رسانه ها حتی پیش از برگزاری بازی به برزیل لقب قهرمان جام جهانی را داده بودند و روزنامه ها نیز تیتر های خود را به این قهرمانی اختصاص داده بودند. افزون بر این مقامات برگزار نماینده جام جهانی نیز با یک پیشداوری عجیب تمام تدارکات قهرمانی را ویژه برزیل طراحی نموده بودند. برای مثال 22 مدال طلا را با نام بازیکنان برزیلی آماده نموده بودند و تدارک خاصی برای بازیکنان اوروگوئه ندیده بودند. اما همه چیز ناگهان در عرض 90 دقیقه تغییر کرد.

بر خلاف تمامی انتظارات، اروگوئه بازی را دو بر صفر برنده شد و این در حالی بود که هیچ جایزه ای برای این تیم تدارک دیده نشده بود. فقط لحظه ای به جو استادیوم پس از پیروزی فکر کنید. بازی در برزیل برگزار می شد، فینال جام جهانی بود و دویست هزار تماشاچی متعصب برزیلی در حال تماشای بازی بودند و همه آرزو های آنان توسط بازیکنان اوروگوئه در 90 دقیقه به یغما رفت.

در مقابل برزیل، اروگوئه، کشوری با جمعیتی اندک بود که ثابت کرد اراده و انگیزه می تواند همه چیز را تغییر دهد. هنگامی که مسابقه آغاز شد، برزیل با سرعت بازی را یک بر صفر برد، اما بعد از نیم ساعت کابوس برزیلی ها آغاز کرد چرا که با فاصله ای کوتاه دو گل تاریخی از اوروگوئه دریافت کردند و در نتیجه سنگین ترین شکست تاریخ را تجربه کردند.

جالب است بدانید بعد از این بازی، بازیکنان هر دو تیم با خطر جانی رو به رو بودند و مقام های امنیتی گیج شده بودند که از کدام گروه بیشتر باید حفاظت نمایند. از یک سو بازیکنان برزیل و به ویژه دروازه بان و خط دفاعی مورد خشم عموم مردم قرار داشتند و از سوی دیگر کل 22 بازیکن و کادر فنی تیم اوروگوئه مورد تهدید تماشاچیان خشمگین بودند.

منبع: انتخاب

انتهاای پیغام/

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5718

به "بدترین اتفاقی که فوتبال برزیل را در شوک فرو برد ، هرآنچه باید درباره سنگین ترین شکست قناری ها بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین اتفاقی که فوتبال برزیل را در شوک فرو برد ، هرآنچه باید درباره سنگین ترین شکست قناری ها بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید