برترین عکس ها از اماکن تاریخی جهان معرفی شدند ، سفر به دل برخی از دیدنی ترین محوطه های تاریخی جهان

به گزارش شیوا مارکت، با توجه به تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت گردشگری و سفر، در رقابت امسال از شرکت کنندگان خواسته شده بود با جست وجو در آرشیو عکس های قدیمی بهترین کارهایشان را برای مسابقه ارسال کنند. در نهایت با تصمیم هیات داوران این رقابت که با سیلی از عکس های متنوع روبه رو شده بودند، جایزه بهترین عکس تاریخی سال 2020 برای عکسی گیرا از اسکله کاخ برایتون، به مایکل مور عکاس انگلیسی رسید.

برترین عکس ها از اماکن تاریخی جهان معرفی شدند ، سفر به دل برخی از دیدنی ترین محوطه های تاریخی جهان

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی نیواطلس، دفتر چهارمین دوره رقابت عکاسی تاریخی با اعلام عکس های برگزیده بسته شد و این سفر جذاب به دل برخی از دیدنی ترین محوطه های تاریخی جهان به سرآمد.

با توجه به تاثیر همه گیری کرونا بر صنعت گردشگری و سفر، در رقابت امسال از شرکت کنندگان خواسته شده بود با جست وجو در آرشیو عکس های قدیمی بهترین کارهایشان را برای مسابقه ارسال کنند. در نهایت با تصمیم هیات داوران این رقابت که با سیلی از عکس های متنوع روبه رو شده بودند، جایزه بهترین عکس تاریخی سال 2020 برای عکسی گیرا از اسکله کاخ برایتون، به مایکل مور عکاس انگلیسی رسید.

اسکله کاخ برایتون

اسکله کاخ برایتون در سال 1899 تاسیس شد و اگرچه سالن های تفریحی موجود در آن طی سالهای گذشته با تغییر همراه بودند اما این مجموعه همچنان سالانه میلیون ها بازیدکننده دارد.

دن کورن عضو هیات داوران این مسابقه عکاسی درباره عکس مور می گوید: کادربندی زیبا، دریای خروشان و طوفان ابرها در کنار هم باعث شد این عکس در بین عکس های متنوع ارسالی، مستحق عنوان برنده باشد.

این دوره از رقابت عکاسی تاریخی شامل دو شاخه فرعی ویژه نیز بود: شاخه انگلیس تاریخی و شاخه جایی که تاریخ رخ داد. عنوان بهترین عکس در شاخه انگلیس تاریخی به عکسی از کلیسای قرون وسطایی سنت مایکل اثر آدام برتون رسید و مارتین چمبرلین با عکسی از شهر باستانی تَدْمُر در سوریه، در شاخه جایی که تاریخ رخ داد به عنوان عکس برگزیده انتخاب شد. تدمر که در غرب با نام پالمیرا شناخته می شود بیش از دو هزار سال قدمت دارد در اوایل قرن 20 میلادی به یک متروکه تبدیل شد و عکس تلخ چمبرلین تصویر این شهر را پیش از آن که بخش های بزرگی از آن طی جنگ داخلی اخیر در سوریه از بین برود، نشان می دهد.

کلیسای سنت مایکل شهر تَدْمُر، سوریه

در ادامه منتخبی از عکس هایی که به فهرست کوتاه این رقابت استثنایی راه یافتند را مشاهده می کنید:

میدان سرخ، مسکو - روسیه خانه روستایی در ولز ارگ الساندریا، ایتالیا تاج محل، هند سد لیدی بوور، انگلیسمنبع: چمدان
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25825

به "برترین عکس ها از اماکن تاریخی جهان معرفی شدند ، سفر به دل برخی از دیدنی ترین محوطه های تاریخی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین عکس ها از اماکن تاریخی جهان معرفی شدند ، سفر به دل برخی از دیدنی ترین محوطه های تاریخی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید