برخورد تند پلیس روسیه با ایرانی ها به سنت پترزبورگ رسید ، گوشی مسافران ایرانی را بازرسی کردند

به گزارش شیوا مارکت، ماموران فرودگاه سنت پترزبورگ نیز همانند پلیس فرودگاه مسکو با ایرانی ها بدرفتاری نموده اند ...

برخورد تند پلیس روسیه با ایرانی ها به سنت پترزبورگ رسید ، گوشی مسافران ایرانی را بازرسی کردند

خبرنگاران: بعد از برخورد با مسافران ایران در فرودگاه مسکو، این بار این برخوردها به سنت پترزبورگ رسید. یکی از مخاطبان خبرنگاران اطلاع داده که در پرواز 13 مرداد شرکت ماهان با سنت پترزبورگ شاهد رفتار بد ماموران پلیس بودند و حتی گوشی تلفن همراه کسانی که به عنوان گردشگر در سفر بودند، بازرسی شده است.

پیش از این نیز گزارشی به نقل از شاهدان عینی در فضای مجازی منتشر شده بود که حاکی از برخورد ناشایست پلیس مسکو با مسافران ایرانیبود. در این گزارش آمده بود مسافرانی که روز شنبه پنج مرداد با پرواز ماهان وارد فرودگاه ونوکووای مسکو شده اند با تحمل پنج ساعت شرایط شبه بازداشت، توقیف گذرنامه ها، بازپرسی های غیرمتعارف و رفتار توهین آمیز ماموران فرودگاه روبرو شده اند.

بنا بر این گزارش ماموران فرودگاه هنگام آنالیز پاسپورت مسافران ایرانی گذرنامه اکثر آنها را توقیف و آنها را به سالنی محصور فرستاده اند و سپس بعد از رفتارهایی تحقیرآمیز … به صورت تک تک از همه آنها بازپرسی نموده اند.

به نوشته این گزارش شاهدان و مسافران و گردشگران ایرانی می گویند این رفتار همیشه با مسافران ایرانی در فرودگاه مسکو انجام شده و می گیرد.

سفارت ایران در مسکو چند روز پس از انتشار این گزارش در فضای مجازی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. سفارت ایران در مسکو در بخشی از طلاعیه ای که متشر نموده اورده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو با نظر داشت این واقعیت که رفتار مذکور با بعضی از شهروندان ایرانی در یکی از فرودگاه های مسکو غیر قابل پذیرش بوده، ضمن انجام ملاقات های متعدد با مقامات مختلف روسیه در وزارت امور خارجه این کشور و دیگر نهادهای ذیربط و با ارسال چندین یادداشت اعتراض آمیز، مراتب اعتراض و گله مندی خود را اعلام نموده و همیشه تاکید نموده است که باید احترام شهروندان ایرانی حفظ شده و حقوقی از آنان ضایع نشود.

این سفارتخانه می افزاید: با این وجود موضوع ضرورت حفظ حقوق و شئون شهروندان ایرانی همچنان در دستور کار این سفارت و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و امیدواریم پیگیری های کنونی با مساعدت سازمان های ذیربط روسیه نتیجه خواهد داد و در آینده شاهد تکرار مسائل مذکور نخواهیم بود.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: چمدان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9556

به "برخورد تند پلیس روسیه با ایرانی ها به سنت پترزبورگ رسید ، گوشی مسافران ایرانی را بازرسی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد تند پلیس روسیه با ایرانی ها به سنت پترزبورگ رسید ، گوشی مسافران ایرانی را بازرسی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید