برق تمام روستاهای سیل زده لرستان وارد مدار شد

به گزارش شیوا مارکت، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: با کوشش 106 تیم عملیاتی و تعمیراتی این نهاد برق تمام روستاهای سیلزده استان وصل شده است.

برق تمام روستاهای سیل زده لرستان وارد مدار شد

به گزارش ایرنا، فریدون خودنیا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به یاری پنج استان کشور در وصل شبکه برق روستاها اضافه نمود: با وقوع سیل نوروز سال جاری، شبکه یک هزار و 145 روستای استان قطع شد که با کوشش شبانه روزی 106 تیم عملیاتی تاکنون شبکه برق یک هزار و 139 روستا وارد مدار شده است.

وی ادامه داد: جدیدترین برآورد خسارت سیل به برق لرستان یکهزار و 190 میلیارد ریال و بیش از 580 کیلومتر شبکه دچار خسارت شده است.

وی با تاکید بر افزایش ظرفیت شبکه برق پلدختر بیان نمود: این شهرستان در منطقه گرمسیری واقع شده که باید حداکثر تا 2 هفته آینده ظرفیت شبکه به منظور جلوگیری از ضعف ولتاژ احتمالی افزایش یابد تا برق پایدار در اختیار شهروندان باشد.

خود نیا افزود: هم اکنون تنها 2 روستا واقع در مناطق سخت گذر الیگودرز به دلیل رانش زمین فاقد برق هستند که راه ارتباطی به این روستاها قطع است.

بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین ماه، رودخانه های خرم آباد و کشکان طغیان کردند که این طغیان باعث خسارات سنگین به مردم شهرهای خرم آباد، نورآباد، دوره، معمولان و پلدختر شد.

برآورد اولیه خسارت سیل اخیر در لرستان بیش از 37 هزار میلیارد ریال است و تاکنون 15 نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5319

به "برق تمام روستاهای سیل زده لرستان وارد مدار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق تمام روستاهای سیل زده لرستان وارد مدار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید