برگزاری مراسم سالگرد کشتار ارامنه بدون راهپیمایی

به گزارش شیوا مارکت، مردم ارمنستان امسال بر خلاف سالهای قبل در سالگرد کشتار ارامنه توسط امپراطوری عثمانی، به دلیل محدودیتهای مربوط به شیوع کروناویروس راهپیمایی معمول خود را برگزار نکردند و به جای آن با ارسال پیامک و روشن کردن چراغ قوه های تلفن های همراهشان، در صدوپنجمین سالگرد این کشتار، یاد و خاطره درگذشتگان را گرامی داشتند.

برگزاری مراسم سالگرد کشتار ارامنه بدون راهپیمایی

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، ایروان کشتار سال 1915 ارمنی ها توسط ترکان امپراطوری عثمانی را به عنوان نسل کشی تلقی می کند و هر سال به طور سنتی مراسمی را در محل یک بنای یادبود مربوط به این کشتار بر فراز یک تپه همراه با حمل مشعل برگزار می کند.

نسل کشی خواندن این کشتار توسط برخی کشورهای جهان باعث خشم ترکیه شده و آنکارا این مساله را که این کشتار حالت سیستماتیک داشته و در سطح نسل کشی بوده و همچنین برخی آمار و ارقامهای مربوط به آن را رد می کند.

دولت ارمنستان امسال اظهار داشت، از شهروندان این کشور تقاضا دارد در این سالگرد از خانه هایشان با توجه به تداوم بحران شیوع کروناویروس خارج نشوند اما به جایش پیامک هایی را که در محل ستونهای بنای یادبود به نمایش در می آید، بفرستند.

مقامهای ارمنستان پنجشنبه شب از مردم خواستند در آستانه سالگرد این کشتار چراغ های خانه هایشان را خاموش کرده و به جایش شمع یا چراغ قوه های تلفنهای همراه خود را به سمت بنای یادبود روشن کنند.

همچنین در این سالگرد چراغهای خیابانها و میادین شهرها نیز خاموش شده و زنگهای کلیساها به صدا در آمدند.

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان روز جمعه در یک سخنرانی سراسری گفت: امسال میلیونها نفر در سراسر جهان این فرصت را خواهند داشت تا در راهپیمایی سالگرد 24 آوریل در فضای مجازی شرکت کنند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19376

به "برگزاری مراسم سالگرد کشتار ارامنه بدون راهپیمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم سالگرد کشتار ارامنه بدون راهپیمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید