برگزاری مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در کره جنوبی

به گزارش شیوا مارکت، تیم های ملی رباتیک دانشجویی و دانش آموزی ایران، از 18 مرداد 1397 برای شرکت در مسابقات جهانی رباتیک فیرا راهی کشور کره جنوبی شدند. بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا از 20 تا 28 مرداد 1398 در مرکز همایش های شهر چانگوان (Changwon) کره جنوبی در حال برگزاری است. در این مسابقات بیش از 1800 شرکت نماینده از 18 کشور (ایران، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، چین، تایلند، فیلیپین، مالزی، کانادا، تایوان، ترکیه و …) شرکت می نمایند و در قالب لیگ های دانش آموزی و دانشجویی به رقابت می پردازند. در طول شش روز مسابقات ابتدا تیم ها آماده رقابت در بخش مقدماتی می شوند و سپس بخش نیمه نهایی و نهایی مسابقات برگزار می گردد. همچنین کنفرانس و کارگاه های آموزشی در طول مسابقات در بخش های مختلف برگزار می گردد. خبرنگاران حامی تیم ربات های پرنده دانشگاه امیرکبیر در این مسابقات است.

برگزاری مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در کره جنوبی

در این مسابقات 11 تیم در لیگ دانشجویی و 8 تیم در لیگ دانش آموزشی از دانشگاه های امیرکبیر، تهران، شریف، یزد، اصفهان و … و تعدادی از مدارس ایران شرکت دارند. تیم های ایرانی در همه لیگ های این مسابقات از جمله ربات های پرنده، ربات های خودرو خودران، لیگ ماموریت غیرممکن، ربات های تیرانداز، ربات های وزنه بردار، ربات های دونده، ربات های انباردار، ربات های فوتبالیست و لیگ خلاقیت و تجارت حضور فعال دارند. حوزه هایی همچون ربات های پرنده از جمله حوزه هایی است که می تواند در آینده در سیستم های لاجستیک تجارت الکترونیک تاثیرگذار باشد.

دکتر سروش صادق نژاد، رئیس کمیته ملی رباتیک فیرا، درباره این مسابقات جهانی می گوید: برگزاری این رقابت ها در ایران و حضور گروه های پیروز ایرانی در رقابت های بین المللی می تواند زمینه ساز تبادل اطلاعات بین تیم ها و شکل گیری فعالیت های مشترک با دانشگاه ها و مراکز علمی دیگر کشورها باشد. رباتیک از علوم روز جهان است که بسیاری از صنایع مختلف را در بر می گیرد. همچنین به توسعه اقتصاد دانش بنیان و ایجاد خودکفایی در بسیاری از صنایع و راه اندازی کسب وکارهای نوپا یاری می نماید. توسعه این حوزه از علم و فناوری زمینه ساز ایجاد نگرشی جدید در فعالیت های علمی و پژوهشی، توسعه هرچه بهتر و مطلوب تر استارتاپ های این حوزه و توسعه دانشگاه های نسل سوم کشور خواهد شد.

سال جاری در کنار برگزاری مسابقات، مدرسه رباتیک بین المللی فیرا برای سومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات برگزار می گردد که کشورها در یک برنامه بین المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز جهان می پردازند. همچنین با برگزاری منظم مسابقات بین المللی رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران) که دوره بعدی آن در اوایل اسفند ماه برگزار خواهد شد، کمیته ملی رباتیک فیرا سعی دارد با همکاری مجامع بین المللی بتواند در توسعه این دانش در کشور و افزایش مهارت علاقه مندان به این حوزه گام بردارد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9043

به "برگزاری مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در کره جنوبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "برگزاری مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در کره جنوبی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 در کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید