بلندگوهای صوتی آپنه خواب نوزادان را رصد می نمایند

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه واشنگتن یک اپلیکیشن جدید برای بلندگوهای هوشمند (مانند اکو متعلق به آمازون) ابداع نموده اند که به والدین یاری می نماید تنفس نوزادان خود را تحت نظر بگیرند.

بلندگوهای صوتی آپنه خواب نوزادان را رصد می نمایند

این اپلیکیشن که BreathJunior نام دارد علاوه بر تنفس کودک، علائم آپنه خواب بچه ها را نیز ردیابی می نماید. آپنه خواب نوعی اختلال است که در آن راه هوایی در بینی و حلق مسدود می گردد.

محققان دستگاه مذکور را روی 5 نوزاد در واحد مراقبت های ویژه بیمارستان واشنگتن آزمایش نموده اند. این گروه قصد دارند اپلیکیشن مذکور را به عنوان یک محصول تجاری به بازار عرضه نمایند. اما در وهله اول آنها یافته های خود از این آزمایش را در کنفرانس سالانه MobiCom در مکزیک ارائه خواهند کرد.

اپلیکیشن مذکور طوری طراحی شده تا صدای سفید منتشر و ضبط کند. امواج صوتی صدای سفید از بلندگو ارسال می شوند و سپس با میکروفون تعبیه شده در بلندگوی هوشمند جمع آوری می شوند.

اپلیکیشن می تواند در اصوات جمع آوری شده، سیگنال های اصلی را از صدای سفید مجزا کند. تمایز میان صدای سیگنال صدای سفید و نسخه انعکاس یافته آن در اتاق تحلیل می گردد و مکان نوزاد و دیافراگم حرکات او مشخص می گردد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12297

به "بلندگوهای صوتی آپنه خواب نوزادان را رصد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندگوهای صوتی آپنه خواب نوزادان را رصد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید