بلیط چارتر هواپیما و نکاتی که درباره اش باید بدانید

به گزارش شیوا مارکت، یکی از مسائل دائم مسافران برای سفرهای هوایی، هزینه بلیط هواپیماست. بسیاری از افراد ترجیح می دهند سفر زمینی را انتخاب نمایند تا هزینه سفر خود را تا جایی که می توانند، کاهش دهند. اما، سفر زمینی آن هم در مسافت های طولانی کار چندان راحتی نیست. سفر زمینی علاوه بر اینکه مسافر را خسته می نماید، زمان زیادی را نیز هدر می دهد. پس، چه کاری باید انجام دهیم که هم سفر راحتی داشته باشیم و هم هزینه هنگفتی برای تهیه بلیط هواپیما نپردازیم؟ سفارش اغلب آژانس های هوایی، خرید بلیط چارتر هواپیماست. البته، باید توجه داشته باشید که روش هایی برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما وجود داشته که اگر آنها را ندانید، با مسائلی روبرو می شوید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بدانید حرفه ای ها چگونه سفر می نمایند.

بلیط چارتر هواپیما و نکاتی که درباره اش باید بدانید

چارتر چیست؟

آژانس های مسافرتی بلیط های شماری از مسیرهای هوایی را در سال تهیه می کنند. ممکن است کل جایگاه های هواپیما را اجاره نموده یا بخشی از آنها را رزرو کنند. آژانس ها بلیط هایی که با قیمتی بی مثال تهیه نموده اند را به مسافران می فروشند. در واقع، زمانیکه قصد سفر دارید، بلیط را بی واسطه از شرکت های هوایی فراهم نمی کنید، بلکه آنها را از آژانس های مرتبط با پرواز چارتر می طلبید. در این حالت، آژانس های هواپیمایی با هوشیاری عمل نموده و قیمت بلیط چارتر هواپیما را با توجه به شرایط بالا و پایین می کنند. آژانس های هواپیمایی کل جایگاه های هواپیما یا بخشی از آن را از ماه ها قبل اجاره نموده اند. پس، اگر در زمان پرواز، هواپیما بی مسافر بماند، هزینه جایگاه ها را آژانس باید بدهد و در این حالت برای جلوگیری از زیان، قیمت را به میزان بالایی کم می نماید.

زمان خرید بلیط چارتر ارزان قیمت

تا اینجا با پروازهای چارتر آشنا شدیم و دانستیم که قیمت بلیط چارتر هواپیما بسته به زمان و تعداد مسافر فرق دارد. به این معنی که اگر مسافر به تعداد کافی موجود باشد، بلیط چارتر هواپیما با همان قیمت های اصلی فروخته می گردد. اما، اگر تعداد مسافر کم باشد و جایگاه های هواپیما پر نگردند، آژانس برای کاهش ضرر خود بلیط را با قیمت کم فروخته تا مشتری را ترغیب به سفر با هواپیما کنند. موقع بی مثال برای سفر، فصل های کم جهانگرد سال یا اواسط هفته بوده که اغلب مردم سر کار هستند و زمانی برای استراحت یا سفر ندارند. اگر در این زمان ها نیز بلیط تهیه می کنید، بهتر است لحظات آخر این کار را انجام دهید تا با پایین ترین قیمت ها روبرو شوید.

قیمت بلیت چارتر متغیر است!

آژانس های مسافرتی جایگاه های هواپیما را از قبل اجاره نموده و سعی می کنند زمان هایی را برای این کار انتخاب کنند که می دانند بلیط هایشان به فروش می فرایند. حتی در اغلب موارد، تعداد مسافران بیشتر از تعداد جایگاه های هواپیما می گردد و اگر مسافر به موقع اقدام نکند، نمی تواند بلیط تهیه کند. تعدادی از مسافران نیز بدلیل شرایط کاری به طور دائم در حال پرواز بوده و می توان گفت مشتری ثابت ایرلاین ها محسوب می شوند. کارمندان ابتدای هر هفته به شهر محل خدمت خود می فرایند و آخر هفته به خانه باز می گردند. با این حساب، روزهای اول و آخر هفته برای آژانس ها، جز روزهای پرفروش محسوب می شوند. قیمت بلیط با زمان سفر شما ارتباط مستقیم دارد. براساس مقاله نکاتی درباره پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما باید بدانید که اگر در فصل های کم جهانگرد سفر کنید، می توانید بلیط را با قیمت بسیار ارزانی تهیه نمایید و اگر در تعطیلات آخر هفته یا اعیاد برای سفر طرح ریزی نموده، هزینه بلیط نسبتا گران خواهد بود.

سه سایت برتر خرید بلیط های چارتر

وبسایت چارتر 118

یکی از بهترین سایت ها برای خرید بلیط، سایت چارتر 118 است. این سایت 8 انتخاب در مقابل شما قرار می دهد که مبدا آن شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، ساری، اهواز و بندرعباس هستند. در بین این شهرها تهران بیشترین تعداد پرواز و ساری کمترین تعداد پرواز به استان های دیگر را دارد. با انتخاب مبدا و مقصد، برایتان صفحه ای به نمایش در می آید که در آن 15 روز بعد از تاریخ جستجو، پروازهای موجود در هر روز به همراه قیمت نشان داده می شوند. مسافر به راحتی می تواند پرواز خود را انتخاب و رزرو نماید. این سایت راحت ترین سایت دسترسی به پروازهای چارتر بوده که حتی احتیاج به ثبت نام نیز ندارد.

وبسایت تی چارتر

وبسایت تی چارتر بلیط های ارزان قیمت را به مسافران معرفی نموده و امکان خرید را برای آنان فراهم می آورد. این بخش از روش هایی برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما 7 انتخاب در مقابل شما قرار می دهد که مبدا آنها شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و اهواز هستند. هر کدام از مبداها لیستی از مقاصد را خدمت مسافر عرضه نموده و پروازهای موجود در 15 روز بعد را به همراه قیمت نشان می دهند. علاوه بر 6 مبدا نام برده، یک مبدا دیگر با عنوان تهران نیز در لیست مشاهده می گردد که پروازهایی به خارج از کشور دارد. نکته ای که در خصوص این سایت وجود دارد، این است که قیمت هایی که به شما ارائه گشته، ارزان تر از سایت های دیگر بوده و شما را ترغیب به خرید می کنند. دقت داشته باشید که بعضی از این قیمت ها کاذب هستند و تنها قصد جلب توجه شما را دارند.

وبسایت آی آر تور

آی آر تور، خریدی آسان را در مقابل شما قرار می دهد. در اینجا برای خرید بلیط احتیاج به ثبت نام و خرید اکانت ندارید. کافیست وارد سایت با آدرس www.irtour.org شوید. آنگاه در صفحه اول سایت مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را معین نموده تا لیستی از پروازهای موجود برای شما ارائه گردند. پس از آن می توانید معینات پرواز را مشاهده نمایید. با انتخاب گزینه خود وارد صفحه خرید خواهید شد. در صفحه بعد اطلاعات را وارد نموده و خرید خود را انجام می دهید. رنج قیمت های این سایت بالاتر از تی چارتر و پایین تر از چارتر 118 است.

مزایا و معایب بلیط های چارتر

1 -زمانیکه بلیط چارتری تهیه فرمودید، آژانس مسافرتی هیچ خدماتی به شما ارائه نمی دهد. یعنی، اگر پرواز لغو گردد، تاخیر داشته یا حتی چمدانتان را گم کنید، آژانس هیچ مسئولیتی در قبال این اتفاقات نمی پذیرد و شما مستقیم با شرکت های هواپیمایی در ارتباط خواهید بود.

2 -در بلیط های چارتری جابه جایی تاریخ یا لغو بلیط نیست. بلیط چارتری از شما پس گرفته نشده یا اگر این کار انجام گردد، مبلغ زیادی بابت جریمه از آن کم می گردد.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: همگردی
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20663

به "بلیط چارتر هواپیما و نکاتی که درباره اش باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیط چارتر هواپیما و نکاتی که درباره اش باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید