بیانیه تروئیکای اروپایی در جلسه شورای حکام آژانس اتمی

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - سه کشور اروپایی در بیانیه ای مشترک نسبت به آنچه که تخطی های ایران از تعهدات هسته ای خوانده شد ابراز نگرانی کردند.

بیانیه تروئیکای اروپایی در جلسه شورای حکام آژانس اتمی

به گزارش ایسنا، انگلیس، آلمان و فرانسه روز چهارشنبه در بیانیه مشترک خود در جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن تشکر از رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی برای ارائه آخرین گزارش خود از بازرسی سایت های ایرانی، بار دیگر بر تعهد کامل خود ذیل برجام تاکید کردند.

تروئیکای اروپایی با تاکید بر حمایت کامل خود از مذاکرات وین میان مشارکت کنندگان در برجام و آمریکا، نسبت به آنچه که تخطی مداوم ایران از تعهدات هسته ای خوانده شد، ابراز نگرانی کردند.

سه کشور اروپایی در این بیانیه آورده اند: این گام ها تهدید اشاعه هسته ای حائز اهمیت، عواقب غیرقابل بازگشت برای توانایی های هسته ای ایران را به دنبال دارند.

سه کشور اروپایی در ادامه از اینکه ایران این اقدامات را در زمانی اتخاذ کرده که همگی طرفین به همراه آمریکا در حال مذاکره اند، ابراز تاسف کردند.

انگلیس، آلمان و فرانسه از ایران خواستند تا به تمامی گام های مغایر با برجام خاتمه دهد و از آنها بازشود تا فرصت دیپلماتیکی که در مذاکرات وین وجود دارد از بین نرود.

این سه کشور همچنین ضمن ابراز نگرانی از محدودشدن فعالیت های نظارتی آژانس اتمی بر اقدامات ایران، از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا به طور کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری داشته باشد.

در این بیانیه ذکر شده است: ایران با محدودکردن دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی کار را برای جامعه بین المللی سخت تر می کند تا بتوانند مطمئن شوند که فعالیت های ایران تماما صلح آمیز باقی خواهند ماند. ما می دانیم که نگرانی جدی ما درخصوص اقدامات ایران به طرز عمده در میان اعضای شورای حکام مشترک است.

تروئیکای اروپایی در خاتمه از ایران خواستند تا از فرصت دیپلماتیک موجود استفاده کند تا مزایای کامل برجام برای همگان احیا شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29514

به "بیانیه تروئیکای اروپایی در جلسه شورای حکام آژانس اتمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تروئیکای اروپایی در جلسه شورای حکام آژانس اتمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید