اولیانوف: ایران هیچ چیز را از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان نکرده است

به گزارش شیوا مارکت، یک مقام ارشد روسیه تأکید کرده ایران هیچ چیزی را از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان نکرده است.

اولیانوف: ایران هیچ چیز را از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان نکرده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف، کننده دائم روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در پاسخ به ادعاهای یک مقام سابق دولت آمریکا گفته که آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران پنهان کاری کشف نکرده است.

ریچارد گلدبرگ، عضو سابق شورای امنیت ملی کاخ سفید در توئیترش نوشته که آژانس بین المللی انرژی اتمی کشف کرده که ایران مواد و فعالیت های هسته ای اعلام نشده اش را پنهان کرده است. او همچنین ادعا کرده که ایران معاهده ان پی تی را نقض کرده است.

اولیانوف در پاسخ به او نوشت: دو اشتباه در اینجا وجود دارد. آژانس بین المللی انرژی اتمی کشف نکرده که ایران چیزی را پنهان کرده است. ایران هم ان پی تی را نقض نکرده است. این جمله به معنی تفسیر نادرست از واقعیت های امور است.

اولیانوف در توئیتی دیگر با بیان اینکه ایران هیچ چیز را از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان نکرده یادآوری کرده که مسائل مربوط به این پرونده در سال 2015 توسط شورای حکام مختومه اعلام شده است.

این مقام روسیه در توئیتی دیگر به نامه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اشاره کرده و از غیرشفاف بودن ساز و کل حل و فصل اختلافات در برجام انتقاد کرده بود.

اولیانوف نوشت: ایران از کمیسیون مشترک برجام درخواست کرده نگرانی هایش در خصوص اجرای توافق توسط فرانسه، آلمان و انگلیس را از طریق مکانیسم حل اختلاف رفع کند. این سومین بار است که مشارکت کنندگان برجام سعی می کنند ساز و کار حل اختلاف را که فاقد رویه های روشن و مورد توافق است فعال کنند.

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21310

به "اولیانوف: ایران هیچ چیز را از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: ایران هیچ چیز را از آژانس بین المللی انرژی اتمی پنهان نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید