بیماری دژنراسیون ماکولا چیست؟

به گزارش شیوا مارکت، یک جراح و متخصص چشم پزشکی گفت: بیماری دژنراسیون ماکولا یک بیماری چشمی است که به علت تغذیه نامناسب رخ خواهد داد.

بیماری دژنراسیون ماکولا چیست؟

قاسم فخرایی فوق تخصص گلوکوم، جراح و متخصص چشم پزشکی در گفت وگو با خبرنگار درباره بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا گفت: بیماری دژنراسیون ماکولا یک بیماری چشمی است که در میان سنین بالای 50 سال همراه با کهولت سن بروز پیدا می نماید.

او اضافه نمود: بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا باعث افت بینایی خفیف و شدید چشم می گردد، اما نابینایی مطلق را به دنبال نخواهد داشت.

این متخصص چشم پزشکی با اشاره به انواع بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا اظهار کرد: نوع غیر عروقی در بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا باعث از بین رفتن سلول های باقی مانده چشم می گردد و عروق جدیدی در این بیماری شکل نخواهد گرفت، البته ناگفته نماند که در این نوع بیماری هیچ اقدام موثری نمی توانیم انجام دهیم.

او اضافه نمود: در نوع غیر عروقی بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا دارو هایی تحت تاثیر مکمل های غذایی و آنتی اکسیدان برای بیمار تجویز می گردد، اما نتیجه درمان آن ها بسیار سخت خواهد بود و فقط می توان جلوی پیشرفت این بیماری را در شرایط خاص به صورت محدود گرفت.

اصلاح رژیم غذایی، خطر دژنراسیون ماکولا را تا 50 درصد کاهش می دهد

فخرایی توضیح داد: در نوع عروقی بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا افت بینایی اگر در مرکز ماکولا باشد شدیدتر خواهد بود و متخصصان باید با تجویز دارو های مخصوص به معالجه بیمار اقدام نمایند.

این فوق تخصص گلوکوم درباره عوامل موثر در ابتلا به بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا گفت: شانس ابتلا به بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا در افرادی که به مصرف زیاد دخانیاتی مانند سیگار می پردازند و همچنین از موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان کمتر مصرف می نمایند بیشتر است.

این جراح و متخصص چشم پزشکی درباره عوامل موثر درجهت جلوگیری از ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا گفت: استفاده از عینک های آفتابی مناسب و مصرف موادغذایی دریایی به علت امگا 3 و آنتی اکسیدان موجود در آن ها به عنوان تغذیه مناسب افراد برای جلوگیری از ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا توصیه می گردد.

بدون جراحی با طبیعی ترین روش ها بینایی را به چشمانتان بازگردانید

فخرایی در انتها گفت: متخصصان چشم پزشکی با گذراندن جلسات متعدد می توانند با تزریق دارو به داخل چشم نوع عروقی بیماری چشمی دژنراسیون ماکولا را تا حدودی درمان نمایند.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16091

به "بیماری دژنراسیون ماکولا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری دژنراسیون ماکولا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید