بی مهری بخش خصوصی به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی از عدم استقبال بخش خصوصی برای جذب نیروهای فارغ التحصیل کشاورزی استان برای اجرای طرح کارورزی انتقاد کرد.

بی مهری بخش خصوصی به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگاران، شهرام شفیعی گفت: وظایف سازمان ما بسترسازی حضور فارغ التحصیلان کشاورزی در عرصه های فراوری در تمام گرایش های مختلف و یاری به افزایش بهره وری و امنیت غذایی است. ما بازوی فنی و اجرایی جهاد کشاورزی هستیم. از جمله وظایف ما اجرای تعدادی کارسپاری به وسیله دستگاه های دولتی است. عمده ترین صدور مجوز بخش های کشاورزی اعم از طیور، دام و قارچ با سازمان نظام مهندسی هم از سوی ما انجام می گردد. البته تمام بخش های صدور پروانه در جهاد کشاورزی الکترونیکی انجام می گردد و کارشناسان ما مدارک آنها را ثبت می نمایند. سیستم به شکلی آماده شده که در صدور مجوز، ارباب رجوع درگیر حضور در ادارات نباشد.

شفیعی درباره مسائل طرح کارورزی مطرح کرد: ما نمی توانیم بخش خصوصی را متقاعد به استفاده از فارغ التحصیلان بکنیم. تمهیدات برای طرح کارورزی اندیشیده شده، اما از آن استقبال چندان خوبی به عمل نمی آید. 1200 فارغ التحصیل کشاورزی تاکنون نام خود را در این سامانه ثبت نموده اند، اما تنها 50 نفر از آنها جذب شده اند. این مسئول تاکید نمود: 70 درصد فارغ التحصیلان ما لیسانس، 25 درصد فوق لیسانس و 5 درصد مدرک دکتری دارند که عضو سازمان شده اند. در بین کل اعضا نیز 35 درصد جویای کار هستند.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7401

به "بی مهری بخش خصوصی به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی مهری بخش خصوصی به فارغ التحصیلان بخش کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید