تجمع شبانه در بخارست ، مردم علیه دولت رومانی

به گزارش شیوا مارکت، ده ها هزار رومانیایی شنبه شب و در سالروز سرکوب اعتراضات مردمی سال گذشته توسط پلیس، تجمعی مسالمت آمیز را علیه دولت سوسیال دموکرات این کشور برگزار کردند.

تجمع شبانه در بخارست ، مردم علیه دولت رومانی

هدف از این تجمع که در شهر بخارست، پایتخت رومانی و با تشویق و حمایت رومانیایی های شاغل در خارج از این کشور برگزار گردید، اعتراض به فساد گسترده در دولت، ضعف اداره کشور و تضعیف قوه قضائیه توسط حزب حاکم اعلام شده بود.

قتل اخیر دو دختر نوجوان در جنوب رومانی که یکی از آنها تنها 15 ساله سن داشت و 19 ساعت پس از ثبت سومین تماس او برای درخواست یاری از سامانه فوریت های پلیس کشته شد، نارضایتی عمومی را از نحوه اداره این کشور توسط سوسیال دموکرات ها افزایش داده است.

بر همین اساس بیش از 20 هزار نفر با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی دولت در شهر بخارست با تکان دادن پرچم های رومانی خواهان استعفای دولت شدند.

اعتراض های مسالمت آمیز در رومانی از زمان روی کار آمدن دولت سوسیال دموکرات فعلی و اجرای بعضی مصوبه ها که از سوی اتحادیه اروپا و بخشی از مردم این کشور به کوشش برای کاهش استقلال قوه قضائیه تعبیر شده، افزایش یافته است و هر از چند گاهی به بهانه های مختلف برگزار می گردد.

در این میان تجمع دهم ماه اوت (19 مرداد) سال گذشته مردم رومانی پس از شلیک گاز اشک آور از سوی پلیس به خشونت گرائید که در پی آن حداقل 400 نفر مصدوم شدند.

مطابق برآورد بانک جهانی بین 3 تا 5 میلیون رومانیایی از کارگر ساده گرفته تا پزشک متخصص در خارج از این کشور سکونت دارند و در رومانی شاغل نیستند، این رقم معادل یک چهارم جمعیت این کشور است.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8921

به "تجمع شبانه در بخارست ، مردم علیه دولت رومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع شبانه در بخارست ، مردم علیه دولت رومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید