ترافیک نیمه سنگین در استان البرز، کاهش 7.2 درصدی تردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، آخرین شرایط ترافیکی در محورهای برون شهری نشان می دهد که در استان البرز محورهای آزادراه کرج - قزوین(ترمینال کلانتری)، آزادراه قزوین - کرج (پل هشتگرد)، آزادراه قزوین-کرج(ترمینال کلانتری)، آزادراه کرج - تهران پل کلاک و آزادراه قزوین - کرج (گلشهر) با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

ترافیک نیمه سنگین در استان البرز، کاهش 7.2 درصدی تردد

همچنین در استان مازندران محور مرزن آباد - کرج و در استان گیلان محور لنگرود - لاهیجان با ترافیک نیمه سنگین روبرو است. تردد در استان تهران روان گزارش شده است.

کاهش 7.2 درصدی تردد در 24 ساعت گذشته

براساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه های هوشمند تردد شمار بر خط در حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به روال عادی جریان دارد.

کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1582 ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 7.2 درصد کاهش را نشان می دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 14 درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب نمایند.

پرترددترین جاده های کشور در 24 ساعت گذشته

آزادراه کرج-تهران، آزادراه تهران-کرج، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه تهران-قم، آزادراه قم-تهران، آزادراه ساوه- تهران، آزادراه تهران-ساوه، جهت پاکدشت-تهران و تهران-پاکدشت، محور های تهران-شهریار و شهریار-تهران، آزادراه زنجان-قزوین و محورهای تبریز-ایلخچی و ایلخچی-تبریز در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته اند.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در باند شمالی آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین مقطع واقع در استان البرز تا روز 30 آبان 94 روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 07:00 تا 15:00 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، آدینه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تیر 200 تا پل کلاک تردد همزمان با اجرای عملیات و با رعایت جوانب احتیاط انجام می گردد.

در آزادراه تهران ـ قم و بالعکس تا خاتمه سال 94 تردد هرگونه وانت بار، حدفاصل پل شهید کاظمی (آزادگان) تا خروجی حسن آباد و بالعکس ممنوع است؛ تردد از محورهای قدیم تهران-قم و احمدآباد مستوفی انجام می گردد.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از جهت فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و جهت جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می گردد؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

محور سه راهی بیژن - پل حسین آباد واقع در استان کرمان از ساعت 7 مورخ 19 مهر لغایت ساعت 24 مورخ 22 مهرماه 94 به مدت 4 روز به دلیل اجرای عملیات قیرپاشی و نگهداری مسدود بوده و تردد از محور جیرفت - سه راهی بم - کرمان انجام می گردد.

بزرگراه تهران ـ فیروزکوه واقع در استان تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می گردد.

در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم واقع در استان های تهران و مازندران از پنجم مهر تا 30 مهرماه 94 به دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن سازی تونل مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می گردد.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، آدینه، بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می گردد.

محور آزاد راه مشهد - باغچه (باند رفت و برگشت) واقع در استان خراسان رضوی تا روز 30 آذر 94 ساعت 6 تا 18 به دلیل اجرای عملیات آسفالت حفاظتی در کیلومتر صفر تا 39 تردد همزمان با اجرای عملیات و با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می گردد.

محور مشهد - چناران واقع در استان خراسان رضوی از مورخ 5 مرداد لغایت 30 مهر 94 ساعت 7 الی 19 به دلیل اجرای عملیات مرمت و تعویض جداول و تیرهای روشنایی آسیب دیده حدفاصل کیلومتر 5 تا 25 تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت احتیاط از جاده دسترسی احداثی انجام می گردد.

رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره مندی سفر خود استفاده نمایند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

مسافران می توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها و خلاصه آخرین شرایط جاده ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک نمایند.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16167

به "ترافیک نیمه سنگین در استان البرز، کاهش 7.2 درصدی تردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک نیمه سنگین در استان البرز، کاهش 7.2 درصدی تردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید