ترامپ: ایران خواستار توافق با من است، جان کری نمی گذارد

به گزارش شیوا مارکت، دونالد ترامپ عصر شنبه در نشست خبری روزانه که درباره کرونا برگزار شده بود، در پاسخ به این سوال بیان نمود که در روز های اخیر اتفاقاتی از سوی دشمنانی همچون کره شمالی، روسیه، چین و ایران رخ داده و با نیروی هوایی آمریکا بازی کرده اند. پیام شما برای این کشور ها چیست؟

ترامپ: ایران خواستار توافق با من است، جان کری نمی گذارد

به گزارش ایرنا، وی افزود: وقتی به کاخ سفید آمدم، ایران یک مرکز ترور بود. ما 18 نقطه درگیری داشتیم. در همان هفته نخست درباره ایران پرسیدم که آن ها گفتند 18 نقطه درگیری در یمن، سوریه و عراق داریم.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران اکنون نسبت به متفاوت شده است، ادامه داد: من توافق (هسته ای) را متوقف کردم که فاجعه بار بود. آن ها خواهان مصاحبه هستند. (جان) کری یک توافق منعقد کرد و نمی خواهد آن ها توافق دیگری داشته باشند.

ترامپ با بیان اینکه کری مبدع توافق بود، افزود: به ایران 1.8 میلیارد دلار پول نقد دادند. شما می توانید این اتاق را 10 بار با اسکناس 100 دلاری پر کنید در حالیکه اتاق کوچکی نیست.

وی ادامه داد: فکر می کنم این اقدام یک نقض بزرگ بود و اگر برای جان کری نبود، ما یک توافق می داشته ایم.

رئیس جمهوری آمریکا با تکرار این ادعا که وقتی وارد کاخ سفید شدم ایران در حال دریافت کل خاورمیانه بود، گفت: الان ایران فقط می خواهد زنده بماند. آن ها هر هفته اعتراض می کنند.

ترامپ بدون اشاره به تروریسم اقتصادی خود علیه مردم ایران، آن هم در بحبوحه همه گیری کرونا، افزود: من پیشنهاد کرده ام که در صورت تمایل به آن ها کمک کنم. اگر آن ها به ونتیلاتور احتیاج داشته باشند، و درخواست کنند، ما هزاران دستگاه تنفس مصنوعی داریم که برای آن ها می فرستیم.

وی ادامه داد: در اینجا انباری از دستگاه های تنفس مصنوعی داریم و شروع به ارسال آن ها می کنیم تا بیمارستان ها بتوانند انبار خود را پر کنند. نیویورک این کار را نکرد و من آن را درک می کنم. ایرانی ها نمی خواهند با ما درگیر شوند.

ترامپ با این ادعا که اکنون ایران کشوری متفاوت شده است، افزود: آن ها می خواهند یک توافق منعقد کنند. به نظر من، او (جان کری) به آن ها می گوید صبر کنید، شاید ترامپ باخت و شما می توانید مذاکره کنید.

رئیس جمهوری آمریکا درباره روسیه هم گفت: ما روابط خوبی با روسیه داریم و درباره توافق نفتی با همدیگر کار کردیم. همچنین من با شاه سعودی و رئیس جمهوری روسیه هم تلفنی صحبت کردم. ما به توافقی رسیدیم که برای آنها، عربستان سعودی و ما بسیار مهم بود.

ترامپ افزود: رئیس جمهوری پوتین بسیار شخص محترمی است. انجام این کار مهم بود. شاه (سعودی) عالی بود. ما مکزیک را هم آوردیم.

وی درباره کره شاقتصادی هم گفت: می بینم موشک های برد کوتاه را آزمایش می کنند. آن ها مدت هاست که این کار را انجام می دهند. اخیرا یادداشت خوبی از او دریافت کردم. این یک یادداشت خوب بود، فکر می کنم خوب کار می کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: اگر من انتخاب نشده بودم، الان در شرایط درگیری با افرادی بودیم که زندگی دنیا را ندیده اند و شاید جنگ با امید به پیروزی شده بود. اگر به یادآورید وقتی که وارد کاخ سفید شدم، مهمات نداشتیم. یک راه خوبی برای جنگ نبود.

ترامپ ادامه داد: رئیس جمهوری اوباما مهماتی برای ما باقی نگذاشت. تقریبا هیچ چیز پزشکی و دستگاه های تنفس مصنوعی هم برای ما باقی نگذاشت. فکر می کنم الان درگیر جنگ می بودیم. ما تنها با کره شاقتصادی کار خوبی انجام دادیم. خواهیم دید که چگونه همه این ها به پایان می رسد.

وی افزود: آن ها می گویند ترامپ تسلیم شده است. واقعاً، چه چیزی را رها کرده است؟ من نمی دانم. اوه، او ملاقات کرد. اوه، عصبانی شد. نه، من با کیم جونگ اون رابطه خوبی دارم.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید کرد تحریم های کره شاقتصادی کاهش نخواهند یافت.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18974

به "ترامپ: ایران خواستار توافق با من است، جان کری نمی گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ایران خواستار توافق با من است، جان کری نمی گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید