ترخیص و توزیع 1.6 میلیون تن نهاده دامی شروع شد

به گزارش شیوا مارکت، تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: ترخیص یک میلیون و 600 هزار تن نهاده های دامی در بندر امام خمینی (ره)، بندرعباس و چابهار به طور هم زمان کلید خورده و بارگیری به سمت استان ها در حال اجرا است.

ترخیص و توزیع 1.6 میلیون تن نهاده دامی شروع شد

محمدرضا طلایی در حاشیه بازدید از تخلیه نهاده های دامی در بندر امام خمینی (ره) در کنفرانس مجازی با رسانه ها اضافه نمود: در ماه های گذشته عملاً به دلیل تأخیر در تخصیص ارز فرایند ترخیص نهاده های دامی با مشکل روبرو شده بود.

او با بیان اینکه یک میلیون و 600 هزار تن نهاده های دامی از محل واردات تأمین شده است، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته 450 میلیون یورو به شرکت پشتیبانی امور دام اختصاص یافته که موجب شد علاوه بر حفظ ذخایر نهاده های دامی، خرید خوبی از کشورهای هند و برزیل انجام گردد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور توضیح داد: یک میلیون و 600 هزار تن نهاده دامی به ارزش 450 میلیون یورو در قالب 30 کشتی از کشورهای هند و برزیل خریداری شده است و اکنون از بنادر جنوبی به طور هم زمان در حال ترخیص است.

او با بیان اینکه با ترخیص نهاده های دامی احتیاج فراوریکنندگان داخلی تأمین می گردد، اضافه نمود: اکنون روزانه بین 6 تا هفت هزار تن نهاده دامی به استان ها بارگیری و ارسال می گردد اما کوشش داریم در هفته های آینده این رقم را روزانه به 12 هزار تن برسانیم.

طلایی با تأکید بر اینکه نهاده ها در سامانه بازارگاه عرضه می گردد، توضیح داد: نهاده های دامی تأمین شده با نرخ مصوب در سامانه بازارگاه در اختیار فراوریکنندگان قرار می گیرد و فراوریکنندگان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

تأمین کنجاله سویا در شهریور و مهر

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور احتیاج کشور به کنجاله سویا را 700 هزار تن دانست و گفت: ترخیص محموله های کنجاله سویا به صورت روزانه انجام می گردد.

به گفته او، 400 هزار تن احتیاج بخش فراوری به کنجاله سویا است که تا خاتمه شهریورماه تأمین می گردد و حتی برای مهرماه نیز مسئله ای در تأمین این کالا نخواهیم داشت.

او با بیان اینکه ذرت و جو مورداحتیاج کشور تأمین است، اضافه نمود: اکنون 750 هزار تن ذرت و 150 هزار تن جو در حال ترخیص از کشتی ها و ارسال به استان های محل مصرف است.

طلایی اظهار کرد: به طورقطع، ترخیص این میزان نهاده دامی در سامانه بازارگاه می تواند در کاهش قیمت نهاده های دامی در بازار تأثیر داشته باشد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23386

به "ترخیص و توزیع 1.6 میلیون تن نهاده دامی شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترخیص و توزیع 1.6 میلیون تن نهاده دامی شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید