تست مثبت کرونا در 16 درصد از بهبودیافتگان

به گزارش شیوا مارکت، به گفته محققان برای دستیابی به نتایج قطعی در مورد امکان شیوع ویروس توسط بیماران بهبودیافته و ارزیابی رفتاری ویروس در گروه های بزرگتر بیماران بهبود یافته، انجام تحقیقات بیشتر لازم است.

تست مثبت کرونا در 16 درصد از بهبودیافتگان

محققان دانشگاه Hunan Normal واقع در چین دریافتند از هر 6 بیمار بهبود یافته مبتلا به کووید 19 که از بیمارستان مرخص می شوند، حداقل یک نفر تا سه هفته بعد حامل ویروس بوده و نتیجه آزمایش او مثبت است.

به گزارش شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، در این تحقیقات شرایط سلامت 60 بیمار مبتلا به کووید 19 که به دلیل بهبود از بیمارستان شهر لودی مرخص شدند، مورد ردگیری و مطالعه نهاده شد. تمام این بیماران پس از ترخیص از بیمارستان به مدت 14 روز در خانه قرنطینه شدند و هیچ کدام از آن ها علایم بیماری را نداشتند.

محققان مخاط گلو و بینی این افراد را مجددا آزمایش کردند و معین شد 10 نفر از این بیماران تا 24 روز پس از ترخیص از بیمارستان، همچنان آلوده به ویروس هستند و نتیجه آزمایش آن ها مثبت بود.

پیش از این نیز در تحقیقاتی معین شده بود که بعضی از بیماران بهبود یافته کووید 19 ممکن است تا 30 روز پس از ترخیص از بیمارستان، آلوده به ویروس باشند. البته این موضوع به معنی وجود آلودگی ویروسی فعال نیست و ممکن است این افراد لزوما موجب شیوع ویروس نشوند.

به گفته محققان برای دستیابی به نتایج قطعی در مورد امکان شیوع ویروس توسط بیماران بهبودیافته و ارزیابی رفتاری ویروس در گروه های بزرگتر بیماران بهبود یافته، انجام تحقیقات بیشتر لازم است.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر 2019 در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین خاطرنشان کرد.

این ویروس در دو ماه گذشته بیش از 150 کشور و منطقه را درگیر نموده است. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه JAMA Network Open منتشر شده است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: فرادید
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20289

به "تست مثبت کرونا در 16 درصد از بهبودیافتگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست مثبت کرونا در 16 درصد از بهبودیافتگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید