تظاهرات مجدد سودانی ها برای کناره گیری البشیر

به گزارش شیوا مارکت، شهروندان سودانی با برگزاری تظاهرات در پایتخت و دیگر مناطق بر کناره گیری رئیس جمهور این کشور تاکید کردند.

تظاهرات مجدد سودانی ها برای کناره گیری البشیر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های سودانی، هزاران نفر از شهروندان سودانی امروز شنبه با برگزاری تظاهرات در پایتخت این کشور بار دیگر خواستار کناره گیری عمر البشیر شدند.

این در حالی است که نیروهای پلیس سودان بار دیگر با پرتاب گازهای اشک آور معترضان را متفرق کردند.

انجمن مشاغل حرفه ای سودان روز آدینه در بیانیه ای خواستار مشارکت شهروندان در تظاهرات برای برکناری عمر البشیر رئیس جمهور این کشور و حکومت وی شد.

تظاهرات مردم سودان علیه عمرالبشر از 19 دسامبر 2018 آغاز و موجب شد تا رئیس جمهور این کشور در 22 فوریه 2019 با انحلال دولت ، به مدت یک سال حالت فوق العاده در سودان اعلام کند.

این در حالی است که نمایندگان مجلس سودان مدت برقراری حالت فوق العاده در این کشور را از یک سال به 6 ماه کاهش دادند.

بیش از سه ماه است که سودانی ها در تظاهرات خود خواستار سرنگونی دولت به دلیل ناتوانی در اداره امور کشور هستند و طی این مدت حدود 50 نفر کشته و دهها نفر نیز زخمی شده اند.

با وجود اینکه عمر البشیر رئیس جمهور سودان در فوریه گذشته در این کشور حالت فوق العاده اعلام نموده اما تظاهرات شهروندان در اعتراض به اوضاع معیشتی و تاکید بر ضرورت تحقق خواسته هایشان مبنی بر کناره گیری البشیر و تحقق آزادی و صلح و عدالت ادامه دارد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4679

به "تظاهرات مجدد سودانی ها برای کناره گیری البشیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات مجدد سودانی ها برای کناره گیری البشیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید