تغییرات جنجالی در جنرال موتورز

به گزارش شیوا مارکت، ارزان شدن بنزین و رونق ماشین های شاسی بلند باعث شده بازار سواری ها و ماشین های کوچک در آمریکا از رونق بیفتد. به همین دلیل کارخانه هایی که این ماشین ها را فراوری می نمایند توجیه مالی خود را از دست داده اند.

تغییرات جنجالی در جنرال موتورز

با تغییرات جدید در جنرال موتورز فراوری لوکس ترین مدل کادیلاک متوقف خواهد شد

با واکنش تند دولت آمریکا تغییرات ساختاری در بزرگترین فراورینماینده خودروی آمریکا جنجالی شد. جنرال موتورز هفته گذشته بیان کرد با توقف فراوری شش مدل سواری، پنج کارخانه اش را در آمریکا و کانادا تعطیل می نماید. این شرکت همچنین هشت هزار نفر از نیروی کارش در آمریکای شمالی را اخراج خواهد نمود.

سه مدل شورلت، دو مدل کادیلاک و یک بیوک ماشین هایی هستند که به دلیل فروش کم فراوریشان متوقف شده است. در بین این مدل ها کادیلاک CT6 هم قرار گرفته است که لوکس ترین محصول این شرکت است. این مدل کمترین فروش را در بین محصولات کادیلاک داشته و سال جاری تنها اندکی بیش از هفت هزار دستگاه از آن فروش رفته است.

مدل هیبرید شورلت ولت (Volt) و سواری کوچک کروز هم در بین مدل هایی است که از سال 2019 فراوری نخواهد شد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، به تصمیم جنرال موتورز به شدت اعتراض کرد. دولت آمریکا به حمایت از فراوری در آمریکا اصرار دارد و توقع دارد جنرال موتورز به جای بستن کارخانه ها در آمریکا، کارخانه هایش در خارج از این کشور را تعطیل کند. آقای ترامپ تهدید نموده سوبسید دولتی ماشین های الکتریکی جنرال موتورز را قطع خواهد نمود.

ارزان شدن بنزین و رونق ماشین های شاسی بلند باعث شده بازار سواری ها و ماشین های کوچک در آمریکا از رونق بیفتد. به همین دلیل کارخانه هایی که این ماشین ها را فراوری می نمایند توجیه مالی خود را از دست داده اند.

هم زمان جنرال موتورز برای ساخت فن آوری مورد احتیاج برای ماشین های الکتریکی و خودران به سرمایه زیادی احتیاج دارد و نمی تواند بار مدل های زیان ده را بیش از این به دوش بکشد.

فورد هم اوایل سال جاری بیان کرد فراوری مدل های سواری خود را در آمریکا شمالی متوقف نموده و بر فراوری وانت و ماشین های شاسی بلند تمرکز خواهد نمود.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: فرادید
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6889

به "تغییرات جنجالی در جنرال موتورز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات جنجالی در جنرال موتورز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید