کوشش جدید آمریکا برای جلوگیری از انتقال سوخت ایران به ونزوئلا

به گزارش شیوا مارکت، عده ای از دادستان های فدرال آمریکا شکوائیه ای تنظیم نموده اند تا محموله سوخت چهار نفت کش ایران که در حال حرکت به سمت ونزوئلا هستند را مصادره نمایند.

کوشش جدید آمریکا برای جلوگیری از انتقال سوخت ایران به ونزوئلا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آمریکا بعد از ناکامی ماه گذشته در جلوگیری از ارسال محموله سوخت 5 نفت کش ایران به ونزوئلا کوشش تازه ای را برای ممانعت از تجارت قانونی این دو کشور شروع نموده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد چند دادستان فدرال شکوائیه ای برای توقیف محموله سوخت 4 نفتکش ایران که در حال حرکت به سوی ونزوئلا است تنظیم نموده اند.

رویترز این اقدام را جدیدترین اقدام از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای افزایش فشار مالی بر ایران و ونزوئلا به عنوان دو دشمن آمریکا تعبیر نموده است.

تحریم های آمریکا به کمبود سوخت در ونزوئلا منجر شده است. با این وجود، مقام های آمریکایی در محافل خصوصی می گویند شکست دولت آمریکا در براندازی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به عاملی برای سرخوردگی ترام پ منجر شده است.

دادستان های فدرال با تنظیم این شکوائیه به دنبال جلوگیری از تحویل محموله سوخت چهار نفتکش تحت پرچم لیبری هستند که در حال انتقال سوخت ایران به ونزوئلا است.

دادستان های آمریکایی علاوه بر این خواهان جلوگیری از انتقال پول ناشی از فروش این محموله ها به ایران شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا حدود 10 روز پیش پنج ناخدای نفتکش های مورد استفاده برای انتقال بنزین ایران به ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.

در بیانیه ای که روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته این 5 فرد به دلیل مرتبط بودن با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته اند.

ایران از ماه آوریل 5 نفتکش که مجموعا حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین حمل می کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نیازمند است، ارسال کرد. این محموله ها اندکی از صف های طولانی در پمپ های بنزین این کشور کاسته است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21295

به "کوشش جدید آمریکا برای جلوگیری از انتقال سوخت ایران به ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش جدید آمریکا برای جلوگیری از انتقال سوخت ایران به ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید