توییت جدید سخنگوی وزارت خارجه درباره آمریکا و ترامپ

به گزارش شیوا مارکت، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی نوشت: آمریکا باید یکجانبه گرایی خفت بارش را سرانجام دهد.

توییت جدید سخنگوی وزارت خارجه درباره آمریکا و ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سیدعباس موسوی ضمن انتشار داده نمایی از خروج آمریکا از پیمان های بین المللی نوشت: برجام نه نخستین و نه آخرین دستاورد چندجانبه ای است که ترامپ از آن خارج شد. رژیم آمریکا به دنبال آن بوده تا منافع کوتاه مدت خود را به قیمت رفاه دراز مدت کشورها تامین کند. این رژیم باید یکجانبه گرایی خفت بارش را پایان دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به تازگی به نقل از مقام های آمریکایی خبر داد که واشنگتن با وجود خروج از برجام می خواهد پیش نویس قطعنامه ای را که برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران تهیه کرده در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) که استونی به عنوان متحد ناتویی آمریکا ریاست دوره ای شورای امنیت را به عهده می گیرند، به رأی بگذارد.

لغو تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل بخشی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است که قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که برای تأیید برجام صادر شد، انقضای این تحریم ها را در 27 مهرماه سال جاری پیش بینی کرده است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در توئیتی تصریح کرده بود که برجام بخشی از قطعنامه 2231 شورای امنیت است و این مصوبه شورای امنیت بدون توافق هسته ای وجود نمی داشت.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19793

به "توییت جدید سخنگوی وزارت خارجه درباره آمریکا و ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییت جدید سخنگوی وزارت خارجه درباره آمریکا و ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید