جانوران شگفت انگیز رقبای خود را محو کرد

به گزارش شیوا مارکت، هنرآنلاین: جی. کی رولینگ خالق هری پاتر هنوز می تواند گیشه های فروش را طلسم کند.

جانوران شگفت انگیز رقبای خود را محو کرد

جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها (Fantastic Beasts and Where to Find Them) که با تأثیر از هری پاتر ساخته شده و به نوعی پیش درآمد هری پاتر هم هست، با 75 میلیون دلار فروش در 4144 سینما در آمریکای شمالی، پرفروش ترین فیلم تعطیلات آخر هفته شد.

فروش افتتاحیه فیلم کمتر از هر هشت فیلم هری پاتر، اما تقریباً برابر با دیگر فیلم هایی بود (مانند سه گانه هابیت) که با تأثیر از مجموعه های سینمایی معروف ساخته شده اند.

البته در بازار خارج از آمریکای شمالی، حداقل در چند منطقه، شرایط متفاوت بود. جانوران شگفت انگیز در اولین آخر هفته اکران در سطح بین المللی 143.3 میلیون دلار فروخت و با حساب بازار ایالات متحده و کانادا، مجموع فروش جهانی خود را در سه روز به 218.3 میلیون دلار رساند و این در حالی است که فیلم هنوز در چین و ژاپن اکران نشده است.

فروش افتتاحیه جانوران شگفت انگیز در کره جنوبی (14.3 میلیون دلار) و در روسیه (9.8 میلیون دلار)، بیش از هر فیلم هری پاتر بود، در حالی که در بریتانیا 18.3 میلیون دلار فروخت که تنها از دو فیلم آخر هری پاتر کمتر بود.

به گزارش هالیوود ریپورتر، جانوران شگفت انگیز که تماشاگران آمریکایی در وبسایت سینمااسکور به آن درجه A داده اند، یک آزمون سخت برای شرکت برادران وارنر و جی. کی رولینگ خالق هری پاتر و نویسنده فیلمنامه جانوران شگفت انگیز است که قصد دارند با پنج فیلم که اتفاقات آن ها چند دهه پیش از هری پاتر روی می دهد، جهانی جادوگری هری پاتر را گسترش بدهند.

ادی ردمین در جانوران شگفت انگیز نقش نیوت اسکمندر نویسنده و کلکسیونر مخلوقات جادویی را بازی می نماید. داستان فیلم در 1926 روی می دهد و ماجراهای اسکمندر را در جامعه ای از ساحره ها و جادوگرها دنبال می نماید. اسکمندر در قالب یک تور جهانی برای تحقیق و نجات مخلوقات جادویی به نیویورک آمده است، اما با رها شدن تصادفی مخلوقات، اوضاع آشفته می گردد. (اسکمندر نویسنده یک کتاب درسی است که هفتاد سال بعد هری پاتر و دیگر دانش آموزان مدرسه جادوگری هاگوارتز استفاده می نمایند.)

جانوران شگفت انگیز را دیوید ییتس کارگردانی نموده است و کاترین واترسن، آلیسن سودول، دان فوگلر، کالین فارل و جان وویت از دیگر بازیگران فیلم هستند.

در همین حال، دکتر استرنج (Doctor Strange) از شرکت های دیزنی و مارول در سومین هفته اکران با 59 درصد کاهش، 17.7 میلیون دلار به دست آورد و در رده دوم جدول فروش فیلم ها در آمریکای شمالی نهاده شد. مجموع فروش داخلی فیلم 181.5 میلیون دلار و مجموع فروش بین المللی آن 390 میلیون دلار شده است. فروش جهانی فیلم به 571.5 میلیون دلار رسیده است.

انیمیشن ترول ها (Trolls) از شرکت دریم ورکس انیمیشن و فاکس، تریلر علمی تخیلی رسیدن (Arrival) به کارگردانی دنی ویلنو و کمدی نزدیک به کریسمس (Almost Christmas) از شرکت یونیورسال، به ترتیب در رده های سوم تا پنجم جدول فروش فیلم ها در ایالات متحده و کانادا نهاده شدند.

بجز جانوران شگفت انگیز، سه فیلم دیگر که از این هفته در آمریکای شمالی روی پرده رفتند، عملکردی ضعیف داشتند. درام درجه R مرز هفده (The Edge of Seventeen) از اس تی ایکس با 4.8 میلیون دلار، فیلم هفتم شد. کارشناسان پیش بینی نموده بودند این پروچه 9 میلیون دلاری در سه روز اول اکران حدود 10 میلیون دلار به دست بیاورد.

هیلی استاینفلد در مرز هفده نقش نوجوانی دست و پا چلفتی را بازی می نماید که بهترین دوستش عاشق برادر بزرگ او می گردد. فیلم را کلی فرمون کارگردانی نموده که اولین تجربه کارگردانی اش است. بلیک جنر و وودی هارلسن دیگر بازیگران مرز هفده هستند که با استقبال منتقدان سینما روبرو شده است و تماشاگران در سینمااسکور به آن درجه A- داده اند.

درام زندگی نامه ای برایش خون بریز (Bleed for This) از شرکت اپن رد فیلمز، وضعیت بدتری داشت و در 1459 سینما تنها 2.5 میلیون دلار فروخت. این در حالی است که اپن رد فیلمز، دو سال پیش در جشنواره کن در معامله ای چهار میلیون دلاری، حقوق پخش این فیلم را به خود اختصاص داد.

برایش خون بریز به کارگردانی بن یانگر داستان واقعی وینی پاز (پاتزینتزا) مشت زن آمریکایی و قهرمان سابق مشت زنی جهان را روایت می نماید. نقش پاز را مایلز تلر بازی می نماید.

پاز که متولد سال 1962 در کرانستن در رد آیلند در ایالات متحده است، زمانی به شهرت رسید که در 1991، گیلبرت دیل قهرمان شکست ناپذیر جهانی مشت زنی را شکست داد، اما موقعیت حرفه ای او پس از آسیب دیدگی شدید در یک حادثه رانندگی هولناک به خطر افتاد، به طوری که پزشکان به او گفتند شاید دیگر نتواند راه برود. پاز بر خلاف توصیه پزشکان با یاری کوین رونی (با بازی آرون اکهارت)، مربی بدنام توانست پس از چند ماه تمرین بازگشتی موفقیت آمیز به رینگ مشت زنی داشته باشد. مارتین اسکورسیزی یکی از مدیران فراوری برایش خون بریز است.

بزرگ ترین شکست را قدم زدن نیمه وقت و طولانی بیلی لین (Billy Lynns Long Halftime Walk) تازه ترین ساخته آنگ لی داشت که اکران آن از هفته پیش در دو سینما در نیویورک و لس آنجلس آغاز شد. فیلم این هفته در 1176 سینما فقط یک میلیون دلار فروخت.

درام جنگی لی که با بودجه ای حدود 40 میلیون دلار ساخته شده، با یک تکنولوژی جدید فیلمبرداری شده است و تنها سینماهای مجهز به تجهیرات جدید می توانند آن را به نمایش بگذارند.

جو آلوین، کریستن استیوارت، گارت هدلوند، وین دیزل، استیو مارتین و کریس تاکر در قدم زدن نیمه وقت و طولانی بیلی لین بازی می نمایند که فراوری مشترک آمریکا، بریتانیا و چین است.

قدم زدن نیمه وقت و طولانی بیلی لین با اقتباس از رمانی به قلم بن فانتین ساخته شده است. داستان درباره بیلی لین سرباز 19 ساله است که در عراق خدمت می نماید. او و همرزمانش در حالی از یک نبرد سنگین جان سالم به در می برند که دوربین های خبری رفتار قهرمانانه آن ها را ثبت می نمایند. آن ها به عنوان قهرمانان ملی به کشور بازمی گردند و بخشی از یک تور تبلیغاتی می شوند که وزارت دفاع ایالات متحده بانی آن است. فیلم به وسیله فلاش بک، اقدامات لین در عراق را مورد توجه قرار می دهد.

لی برای فیلم های کوهستان بروکبک و زندگی پی دو بار برنده اسکار بهترین فیلم شده است و برای ببر پنهان، اژدهای پنهان اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت نموده است.

در حالی که هالیوود وارد فصل جوایز سینمایی می گردد، این هفته چند مدعی جدی از جمله حیوانات شبگرد (Nocturnal Animals) به کارگردانی تام فورد از شرکت فوکس فیچرز و منچستر بای د سی (Manchester by the Sea) به کارگردانی کنت لونرگان از شرکت های آمازون استودیوز و رودساید اترکشنز، به طور محدود روی پرده سینماها رفتند.

منچستر بای د سی در چهار سینما در نیویورک و لس آنجلس 241.2 هزار دلار فروخت. متوسط فروش فیلم در هر سینما رقم درخور توجه 60.3 هزار دلار بود. حیوانات شبگرد هم در 37 سینما 494 هزار دلار به دست آورد.

منچستر بای د سی با بازی کیسی افلک، میشل ویلیامز، کایل چندلر و لوکاس هجز، اولین بار در جهان ژانویه پیش در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد و با استقبال زیاد منتقدان و تماشاگران روبرو شد. داستان درباره مردی است که پس از مرگ برادر بزرگش مجبور می گردد از پسر نوجوان او مراقبت کند. منچستر بای د سی نامزد دریافت چهار جایزه گاتام هم شده است.

حیوانات شبگرد اولین بار سپتامبر پیش در جشنواره فیلم ونیز روی پرده رفت و برنده جایزه بزرگ داوران شد. تازه ترین ساخته تام فورد، طراح مد و اکنون کارگردان سینما، یک تریلر رمانتیک است که مرز باریک بین عشق و سبعیت و انتقام و رستگاری را مورد کندوکاو قرار می دهد.

سوزان مورو (با بازی ایمی آدامز) یک دلال آثار هنری در لس آنجلس است که با همسرش هاتن مورو زندگی خوبی دارد، هرچند خودش ناراضی است. در یک تعطیلی آخر هفته، وقتی هاتن راهی سفر کاری می گردد، سوزان در صندوق پست خود بسته ای پیدا می نماید. رمانی است به نام حیوانات شبگرد نوشته ادوارد شفیلد (با بازی جیک جیلنهال) همسر سابق سوزان که سال هاست با او تماس ندارد. یادداشتی که ادوارد روی دست نوشته گذاشته است، سوزان را تشویق می نماید رمان را بخواند و بعد هنگام سفرش به شهر با او تماس بگیرد. سوزان یک شب وقتی تنهاست، آغاز به خواندن رمان می نماید. داستان به او تقدیم شده است، اما محتوای آن خشن و ویرانگر است. در حالی که سوزان رمان را می خواند، عمیقاً تحت تأثیر قلم ادوارد قرار می گیرد و ناخودآگاه به یاد رابطه عاشقانه خودش با او می افتد و...

آرون تیلور-جانسن، مایکل شانون، آیلا فیشر و آرمی همر از دیگر بازیگران حیوانات شبگرد هستند که از روی رمان تونی و سوزان (1993) نوشته آستین رایت ساخته شده است. حیوانات شبگرد دومین فیلم بلند سینمایی فورد بعد از یک مرد تنها (2009) است.

جدول فروش فیلم ها در ایالات متحده و کانادا (18 تا 20 نوامبر 2016)

منبع: برترین ها
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13031

به "جانوران شگفت انگیز رقبای خود را محو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانوران شگفت انگیز رقبای خود را محو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید