جزئیات ساخت دومین بندر اقیانوسی کشور در مکران

به گزارش شیوا مارکت، معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه جانمایی کلی برای ساخت دومین بندر اقیانوسی کشور در سواحل مکران انجام شد، گفت: این بندر در استان هرمزگان با موضوع جذب کشتی های کانتینری با اندازه بزرگ ساخته می شود.

جزئیات ساخت دومین بندر اقیانوسی کشور در مکران

به گزارش خبرنگاران، محمد راستاد در گفتگو با فارس درباره احداث دومین بندر اقیانوسی در سواحل مکران، گفت: مطالعات فازِ شناخت برای معین مناسب ترین جانمایی این بندر در سواحل مکران انجام داده ایم و به جمع بندی کلی رسیده ایم.

امکان پذیرش کشتی های سایز بزرگ در بندر جدید اقیانوسی مکران

وی با بیان اینکه که کار در دست مطالعه است، ادامه داد: بندر جدید خصوصیاتی که دارد این است که به مسیرهای اصلی تجارت جهانی نزدیک تر است، این بندر خارج از خلیج فارس و در سواحل مکران واقع شده است و از نظر موقعیت طبیعتاً پیش از تنگه هرمز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با احداث این بندر ما به اعماق بیشترِ آب دسترسی بهتری داریم و بنابراین با حداقل هزینه می توانیم پذیرش بالاترین سایز کشتی ها را داشته باشیم و این موجب می شود، بندر ما در سواحل مکران مزیت های مناسبی از نظر پذیرش کشتی های سایز بزرگ داشته باشد.

دسترسی مناسب بندر جدید به شریان های جاده ای و ریل

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ما نیم نگاهی هم به این موضوع داریم که در آن نقطه جانمایی شده برای بندر جدید، دسترسی مناسبی به انواع مدل های حمل ونقل وجود داشته باشد، یعنی به شریان های اصلی جاده و راه آهن با حداقل مسافت متصل شویم و از این طریق بندری بزرگ و اقیانوسی داشته باشیم.

وی ادامه داد: انتظار داریم این بندر یک هاب برای ترانزیت و ترانشیپ در منطقه باشد که در طول سواحل مکران ایجاد می شود.

بندر جدید متناسب با میزان تقاضا برای واردات، صادرات، ترانزیت و ترانشیپ کالا

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که آیا این بندر جدید ظرفیت های بندر چابهار را تحت تأثیر قرار نمی دهد، گفت: خیر، یکی از مواردی که مدنظر سازمان بنادر و دریانوردی واقع شده است این است که ایجاد ظرفیت متناسب با رشد تقاضا داشته باشیم، یعنی ما متناسب با رشد تقاضا به گونه ای ظرفیت های جدید را ایجاد می کنیم که ظرفیت مازاد آن چنانی نداشته باشیم تا بنادر دیگر تحت تأثیر منفی قرار گیرد، به هر حال ما بندر شهید رجایی به عنوان مهم ترین بندر کشور را داریم و بندر چابهار را داریم که اخیراً توسعه داده ایم، بنابراین بندر جدید به نحوی در افق زمانی و اجرا برنامه ریزی می شود که متناسب با میزان تقاضا برای واردات و صادرات و ترانزیت و ترانشیپ کالا باشد.

بندر جدید مکران کانتینری خواهد بود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این سؤال که آیا این بندر جدیدِ سواحل مکران کانتینر و فله خواهد بود؟ گفت: تلاش ما بر این است که روی بخش کانتینر در این بندر تمرکز بیشتری داشته باشیم در نقطه ای که مدنظر ما برای احداث بندر است، فاصله نزدیکی با کریدورهای ترانزیتی شرق به غرب در سواحل مکران دارد، البته به واسطه عمق زیاد، برای مواد معدنی و کالاهای اساسی هم قابل استفاده خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد نام نقطه ای که قرار است بندر جدید احداث شود، اعلام شود؟ گفت: فعلاً هنوز نقطه تدقیق نشده است، اما آنچه مسلم است این بندر در محدوده سواحل مکران و در استان هرمزگان خواهد بود.

راستاد یادآور شد: سواحل مکران نقش ویژه و استراتژیکی در مبادلات دریایی در آینده خواهد داشت.

بنابراین گزارش، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی پیش از این درباره احداث بندر اقیانوسی در سواحل مکران گفته بود: در سواحل مکران به دنبال ایجاد یک بندر بزرگ اقیانوسی هستیم و مطالعات فاز شناختی آن را انجام داده ایم و نقاطی را به صورت کلی ارزیابی کرده ایم .

به گفته راستاد، زمان بندی در این رابطه بستگی به فرایند تقاضا و استفاده از ظرفیت های موجود دارد و سرمایه گذاری باید به گونه ای باشد که بلافاصله بتوانیم از زیرساخت های ایجاد شده بهره مند شویم و پیش بینی ما این است که عملیات اجرایی بندر جدید در این جغرافیا، به پنج سال زمان نیاز دارد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22496

به "جزئیات ساخت دومین بندر اقیانوسی کشور در مکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ساخت دومین بندر اقیانوسی کشور در مکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید