جزئیات عرضه اولیه شستا ، پیش بینی مشارکت 2 میلیون نفری در عرضه اولیه

به گزارش شیوا مارکت، مدیرعامل شستا بیان کرد: فردا چهارشنبه 27 فروردین ماه 10 درصد از سهام شستا با دامنه قیمتی 850 تا 860 تومان در بورس عرضه می گردد که پیش بینی می کنیم 2 میلیون نفر دارای کد بورسی خریدار این سهام باشند.

جزئیات عرضه اولیه شستا ، پیش بینی مشارکت 2 میلیون نفری در عرضه اولیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد رضوانی فر امروز در نشست خبری از عرضه 10 درصد سهام شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، شستا در بازار سرمایه اطلاع داد و اضافه نمود: فردا 10 درصد از سهام شستا با دامنه قیمتی هر سهم بین 850 تا 860 تومان در بورس عرضه می گردد که پیش بینی می کنیم 2 میلیون نفر دارای کد بورسی خریدار این سهام باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه منابع شستا متعلق به کارگران است و این حق الناس نباید در بورس برای عموم عرضه گردد، گفت: ما دارای سرمایه بین نسلی هستیم که باید این دارایی را به بهترین نحو ارتقا دهیم و تهدیدهای متصور شده برای آن را از بین ببریم.

وی با تاکید بر اینکه دارایی های شستا باید در ساختار شفاف قرار بگیرد تا پاسخگویی نسبت به این شفافیت افزایش یابد، گفت: باید تصمیم بگیریم نسبت به حفظ و ارتقای این دارایی بین نسلی اقدام کنیم یا اینکه این دارایی را در گوشه ای بگذاریم تا بعضا تصمیمات سیاسی و غیراصولی برای این دارایی ها اتخاذ گردد.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه این دارایی بین نسلی باید به شفاف ترین شکل ممکن اداره گردد و بازدهی اقتصادی آن افزایش یابد، گفت: نباید اجازه دهیم فرصت سرمایه گذاری در بورس از دست برود.

وی تاکید نمود: اگر نتوانیم برای این دارایی ارزش اضافه نموده ایجاد کنیم، معنی آن مرگ است.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه عرضه سهام باعث می گردد تا ارزش این دارایی واقعی گردد و منابع حاصله از آن هم به ارتقای شفافیت مجموعه یاری کند. در این میان نگرانی وجود دارد که این منابع چگونه باید استفاده گردد که به طور قطع به خود بدنه سازمان تامین اجتماعی می رسد و ذینفعان این مجموعه مالک این درآمدها هستند.

وی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه چرا سازوکاری اتخاذ نشد که سهام فقط بین کارگران عرضه گردد، گفت: این موضوع مسائل حقوقی به دنبال دارد، چراکه این دارایی یک مال مشاع است و هم بیمه شدگان قبلی که الان بازنشسته اند صاحب این دارایی ها هستند و هم اینکه افرادی که در حال حاضر حق بیمه می پردازند.

رضوانی فر با بیان اینکه فردا تمام سهامی که عرضه می گردد، متعلق به نماد تامین اجتماعی است، گفت: درآمد حاصله صرف ارتقای کیفیت و کمیت خدمات به بازنشستگان و مستمری بگیران خواهد شد و قطعا این عرضه به اصلاح پرتفوی مجموعه و سرمایه گذاری های مجدد یاری خواهد نمود.

مدیرعامل شستا با تاکید بر اینکه منابع حاصل از این عرضه هیچ ارتباطی به دولت ندارد و در قالب ETFها نخواهد بود، گفت: 8 درصد از این سهام فردا برای عموم عرضه می گردد و 2 درصد هم روز شنبه برای صندوق های سرمایه گذاری عرضه خواهد شد. آنچه که فردا عرضه خواهد شد به عموم مردم تعلق خواهد گرفت، اما برنامه هایی هم برای عرضه سهام بین کارگران و ذینفعان هم داریم.

رضوانی فر با اشاره به دارایی های شستا گفت: در حال حاضر این مجموعه دارای 188 شرکت مدیریتی است که 82 شرکت تا به امروز بورسی شدند و 80 درصد پرتفوی شستا کاملا بورسی است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 35 درصد عرضه اولیه ها توسط شرکت های شستا انجام شد، گفت: سال جاری هم برنامه عرضه اولیه برای هلدینگ سیمان، زغال سنگ طبس و رایتل داریم.

وی با اشاره به رشد 30 درصدی بودجه شرکت های فراوریی شستا گفت: هر چند که بودجه شستا اسفندماه به تمام شرکت های زیرمجموعه ابلاغ شد، اما با فرمان رهبری مبنی بر جهش فراوری، نسبت به افزاش بودجه شرکت های فراوریی اقدام کردیم.

رضوانی فر با بیان اینکه به صورت کلی 70 درصد رشد فروش داشتیم، گفت: رشد سود خالص بیش از 170 درصد در سال اقتصادی 98 نسبت به 97 بوده است.

وی درباره سوددهی خالص خود مجموعه شستا گفت: سود شرکت اصلی در تاریخ اقتصادی 31 خرداد سال گذشته 5 هزار میلیارد تومان بوده که برآورد می کنیم این سود خالص برای سال اقتصادی سال جاری 12 هزار میلیارد تومان باشد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18788

به "جزئیات عرضه اولیه شستا ، پیش بینی مشارکت 2 میلیون نفری در عرضه اولیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات عرضه اولیه شستا ، پیش بینی مشارکت 2 میلیون نفری در عرضه اولیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید