جزئیات پذیره نویسی برای اختصاص 2 میلیون تومان سهام به هر کد ملی

به گزارش شیوا مارکت، وزارت اقتصاد خاطرنشان کرد به وسیله واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، به جامانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار می نماید.

جزئیات پذیره نویسی برای اختصاص 2 میلیون تومان سهام به هر کد ملی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای، فراخوان واگذاری و پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم را منتشر کرد.

این وزارتخانه به وسیله این واگذاری، به کنندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، به جامانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بی مه های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد نمود.

در این اطلاعیه آمده است: این واگذاری، فرصت بی نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد، فراهم می آورد.

ویژگی شاخص این واگذاری، بهره مندی کلیه ایرانیان، از تخفیف 20 درصدی است.

سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) معین شده است.

پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) به وسیله کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، به وسیله درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب صورت می پذیرد.

شروع پذیره نویسی از تاریخ 1399/2/14 و سرانجام پذیره نویسی 1399/2/31 خواهد بود.

مخاطبان برای آگاهی از متن کامل این فراخوان می توانند به پورتال وزارت اقتصاد www.mefa.ir، شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا) www.shada.ir و پایگاه اطلاع رسانی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم www.mefa.etf.ir مراجعه کنند.

متن کامل این فراخوان به توضیح ذیل است:

در اجرای جز (2) بند (الف) تبصره (2) قانون بودجه سال 1399 کل کشور و مصوبات هیأت محترم وزیران در این زمینه، وزارت امور اقتصادی و دارایی به کنندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران میخواهد به جامانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بی مه های البرز و اتکایی امین را واگذار نماید.

این امر به وسیله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم انجام خواهد شد و فرصت بی نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبری است که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد.

1- ویژگی شاخص این واگذاری، بهره مندی کلیه ایرانیان، از تخفیف 20 درصدی است. سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) معین شده است. پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

2 - قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه گذاری صندوق در روز شروع پذیره نویسی، متوسط قیمت سهام در سی روز گذشته (منتهی به انتشار این آگهی) با احتساب 20 درصد تخفیف بند (1) (که 5 واحد درصد از آن به عنوان دارایی سرمایه گذاران و به منظور انجام عملیات بازارگردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد) است.

3- پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی توانند در پذیره نویسی شرکت کنند و استفاده از حساب آن ها برای پرداخت وجوه امکان پذیر نیست.

4- شروع پذیره نویسی از تاریخ 14. 2. 1399 و سرانجام پذیره نویسی 31. 2. 1399 خواهد بود.

5- پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) به وسیله کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، به وسیله درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب صورت می پذیرد.

6- به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هموطنان عزیز جز در موارد ضروری از مراجعه حضوری به شعب بانک ها و کارگزاری ها جداً پرهیز کرده و پذیره نویسی را به وسیله مراجعه غیرحضوری به کارگزاری ها و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری بانک ها انجام دهند.

7- متقاضیان دارای حساب در هریک از بانک های منتخب می توانند به وسیله مراجعه به درگاه های غیرحضوری و حضوری که توسط بانک های مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد و با ورود حداقل اطلاعات مورد احتیاج، نسبت به پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری مزبور اقدام کنند. چنانچه متقاضی به درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک منتخبی که در آن بانک فاقد حساب است مراجعه نماید، بانک ها مکلف به پذیرش وی و دریافت اطلاعات مطابق بند (8) این دستورالعمل هستند.

8- اطلاعات مورد احتیاج برای پذیره نویسی، اقلامی از جمله: نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی و شماره تلفن همراه می باشد.

9- داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی الزامی نیست. لیکن متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از 2 ماه به بعد از تخصیص امکان پذیر است، می توانند به تدریج طی ماه های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه های شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام کنند.

وزارت امور اقتصادی و دارایی

معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19257

به "جزئیات پذیره نویسی برای اختصاص 2 میلیون تومان سهام به هر کد ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پذیره نویسی برای اختصاص 2 میلیون تومان سهام به هر کد ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید