جنگنده های سوریه به مواضع تروریست ها در حومه حماة حمله کردند

به گزارش شیوا مارکت، جنگنده های سوریه سلسله حملاتی را به تحرکات خصمانه و تجمعات وابسته به گروه تروریستی حزب اسلامی ترکستانی در حومه شمال غربی حماة واقع در شمال غرب این کشور انجام دادند.

جنگنده های سوریه به مواضع تروریست ها در حومه حماة حمله کردند

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یک منبع میدانی گزارش داد، یگان های رصد و جمع آوری اطلاعات در ارتش سوریه توانستند تجمعات گسترده گروه های مسلح در محورهای شهرک های العنکاوی، السرمانیه و زیزون در دشت الغاب در شمال غرب حماة را شناسایی نمایند، آنها برای حمله به سمت مواضع ارتش سوریه در منطقه برنامه ریزی نموده بودند.

بنا به اظهارات این منبع، جنگنده های ارتش سوریه بعد از شناسایی مسیرهای تحرکات آنها به وسیله هواپیماهای اطلاعاتی روسیه سلسله حملاتی را به این تجمعات داشتند، این عملیات منجر به انهدام تجهیزات و مقرهای تروریست ها شد البته تا به امروز اطلاعات دقیقی از تعداد کشته ها و زخمی ها در صفوف آنها به دست نیامده است.

به موازات آن، منابع محلی در حومه ادلب به اسپوتنیک گفتند، گروه های مسلح و مشخصا دو گروه تروریستی حراس الدین و انصار التوحید صدها نیروی خود را در محورهای جبل الزاویه و دشت الغاب مستقر نموده اند، این اقدام از ترس هرگونه عملیات نظامی قریب الوقوع یگان های ارتش سوریه در منطقه در واکنش به تنش مداوم گروه های تروریستی انجام گرفته که تقریبا هر روزه مواضع ارتش سوریه را هدف می گیرند.

به گفته این منابع، حدود 1500 تروریست از دو تشکیلات به سمت خطوط تماس در جبل الزاویه و دشت الغاب رفته اند در حالیکه خانواده هایشان را به مناطق نزدیک به مرزهای ترکیه و سوریه فرستاده اند.،ایسنا

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20556

به "جنگنده های سوریه به مواضع تروریست ها در حومه حماة حمله کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده های سوریه به مواضع تروریست ها در حومه حماة حمله کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید