جهانگیری: دولت از هیچ اقدامی برای تهیه واکسن کرونا دریغ نخواهد کرد

به گزارش شیوا مارکت، معاون اول رییس جمهور گفت: تامین واکسن کرونا از اصلی ترین اولویت های کشور است و با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا از هیچ اقدامی برای تهیه این واکسن دریغ نخواهیم کرد.

جهانگیری: دولت از هیچ اقدامی برای تهیه واکسن کرونا دریغ نخواهد کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در جلسه تامین واکسن کرونای مورد نیاز کشور که ظهر امروز به ریاست او برگزار شد با تاکید بر اینکه یکی از اصلی ترین اولویت های کشور در مقطع کنونی تامین واکسن کرونا از شرکت های معتبر بین المللی است، گفت: با وجود فشار ها و تحریم های ظالمانه آمریکا، دولت تمام ظرفیت ها و امکانات موجود را برای رفع نیاز های مردم به کار گرفته و از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد.

وی ضمن قدردانی از فداکاری و زحمات مدیران، پزشکان و کادر درمانی کشور که از زمان شیوع بیماری کرونا تا به امروز ادامه دارد، اظهار امیدواری کرد تا در سریع ترین زمان ممکن و با موضوع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن کرونای مورد نیاز کشور تأمین و در اختیار مردم قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت امورخارجه را موظف کرد تا با موضوع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تأمین منابع مالی و نیز رایزنی های لازم برای تأمین واکسن کرونا اقدامات مقتضی را انجام دهند.

وی همچنین با اشاره به توان داخلی شرکت ها و دانشمندان کشور در تولید دارو و واکسن، گفت: صنعت دارو در ایران یکی از پیروز ترین رشته های صنعتی است که می تواند علاوه بر رفع نیاز های داخلی، ارزآوری قابل توجهی نیز برای کشور داشته باشد.

جهانگیری با بیان اینکه توان شرکت های داروسازی کشور در منطقه بی نظیر و قابل رقابت با برخی از کشور های پیشرفته است، بر حمایت از شرکت های دارویی و حفظ بازار های صادراتی منطقه تاکید کرد.

دکتر نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به مذاکرات اجرا شده با شرکت های معتبر تولید نماینده واکسن کرونا، گفت: در حال حاضر به دنبال تهیه واکسن برای جمعیت هدف در کشور هستیم.

وی با ابراز تاسف از سیاست های دولت آمریکا در جلوگیری از انتقال منابع مالی برای خرید واکسن، شرح داد: خوشبختانه شرکت های داروسازی داخلی توانسته اند گام های موثری که مورد تائید سازمان بهداشت جهانی نیز واقع شده در بخش تولید واکسن کرونا بردارند و بسیار امیدواریم که در آینده نزدیک بتوانیم با واردات و تولید داخلی واکسن کرونا، نیاز های کشور را تامین کنیم.

در این جلسه که معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز حضور داشت پس از بحث و مصاحبه پیرامون راه حل های تأمین واکسن کرونا، مقرر شد که سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت امور خارجه با موضوع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدامات لازم را برای تأمین منابع ریالی و ارزی و عقد قرارداد با شرکت های معتبر بین المللی سازنده واکسن کرونا انجام داده و در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تأمین آن اقدام نمایند.

تایلند: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 26113

به "جهانگیری: دولت از هیچ اقدامی برای تهیه واکسن کرونا دریغ نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: دولت از هیچ اقدامی برای تهیه واکسن کرونا دریغ نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید