حق رای نداشتن دبیرکل و خزانه دار منتفی شد، هیات اجرایی مخالفت کرد

به گزارش شیوا مارکت، با مخالفت هیات اجرایی قرار است دبیرکل و خزانه دار که با پیشنهاد ییس و تایید هیات اجرایی انتخاب می شوند، همچنان حق رای داشته باشند.

حق رای نداشتن دبیرکل و خزانه دار منتفی شد، هیات اجرایی مخالفت کرد

به گزارش خبرنگاران، بحث اساسنامه کمیته ملی المپیک و حاشیه های مربوط به دو پست دبیرکل و خزانه دار تمامی ندارد و اکنون مسئله حق رای نداشتن دبیرکل و خزانه دار در هیات اجرایی مطرح شده که البته مورد مخالفت هیات اجرایی نهاده شد.

اساسنامه کمیته ملی المپیک قرار است 25 دی در مجمع عمومی مورد تصویب قرار گیرد و در این اساسنامه عنوان شده دبیرکل و خزانه دار به پیشنهاد رییس و تایید هیات اجرایی انتخاب شوند.

در فاصله چند روزی که تا برگزاری مجمع باقی مانده یک نفر از داخل کمیته ملی المپیک از IOC در مورد این بند استعلام گرفته و IOC هم نظرش را گفته و عنوان نموده می تواند انتخاب دبیرکل و هیات اجرایی به این شکل باشد اما در هیات اجرایی حق رای نداشته باشند.

از آنجا که این مسئله یعنی حق رای نداشتن باعث تضعیف صندلی دبیرکل و خزانه دار می گردد، اعضای هیات اجرایی با این مسئله مخالفت کردند بنابراین دبیرکل و خزانه دار با پیشنهاد رییس و تایید هیات اجرایی و البته با داشتن حق رای انتخاب می شوند. قرار است در مجمع عمومی هم این بند به همین شکل عنوان گردد.

البته اینکه چرا باید چنین استعلامی از IOC گرفته گردد وقتی ضرورتی نداشته خودش جای بحث دارد اما نکته مهمتر این است اگر حق رای از دبیرکل و خزانه دار گرفته گردد چیزی جز تضعیف این دو پست را ندارد و در جلسات هیات اجرایی به یک عضو خنثی تبدیل می شوند که تنها باید مخاطب نظرات بقیه اعضا باشند. با این حال با مخالفت اعضای هیات اجرایی دبیرکل و خزانه دار همچنان حق رای خواهند داشت.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2622

به "حق رای نداشتن دبیرکل و خزانه دار منتفی شد، هیات اجرایی مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق رای نداشتن دبیرکل و خزانه دار منتفی شد، هیات اجرایی مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید