حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به حمایت این نهاد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور گفت یک چهارم جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را سالمندان تشکیل می دهند.

حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور

به گزارش کمیته امداد، مجید ملکشاهی، با بیان اینکه در حال حاضر تعداد یک میلیون و 670 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند، اضافه نمود: از جمعیت سالمند تحت پوشش کمیته امداد حدود 62 درصد زن و 38 درصد مرد هستند.

وی با بیان اینکه حدود یک چهارم جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را سالمندان تشکیل می دهند، اظهار داشت: 40 درصد از جمعیت سالمندان مورد حمایت در شهرها، 60 درصد ساکن روستاهاو جمعیتی معادل هشت هزار نفر نیز از عشایر هستند.

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به اجرای طرح های حمایتی از سالمندان در کمیته امداد اظهار داشت: طرح حمایت از سالمندان و طرح شهید رجایی از سال های گذشته در کمیته امداد اجرا می شود. همچنین این نهاد علاوه بر حمایت های مالی از سالمندان عزیز، در قالب طرح های خدماتی دیگر نیز از این قشر حمایت می کند.

وی در خصوص تأمین تجهیزات درمانی و توانمندسازی برای سالمندان گفت: تهیه برخی از وسایل مورد نیاز سالمندان از قبیل سمعک، ویلچر، عینک، واکر و دیگر اقلام مورد نیاز، در دستور کمیته امداد است و خدمات بهداشتی و درمانی ویژه برای بیماران صعب العلاج و خاص، کمک به تأمین، بازسازی و تعمیر مسکن، حق مراقبت و نگهداری از سالندان نیز ارئه می شود.

مدیرکل حمایت های اجتماعی کمیته امداد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب پذیر بودن سالمندان در برابر این بیماری، شرح داد: یکی از تمهیدات کمیته امداد در این راستا، توزیع بسته های بهداشتی از قبیل مواد ضد عفونی کننده، ماسک و دستکش در بین سالمندان تحت حمایت است. همچنین سبدهای حمایتی دولت، حامیان و خیرین به صورت ماهیانه برای این خانواده ها درنظر گرفته شده است.

مجله زیبایی زندگی: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23766

به "حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 670 هزار سالمند در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید