خبرنگاران ائتلاف الفتح عراق خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد

به گزارش شیوا مارکت، بغداد - خبرنگاران - ائتلاف الفتح عراق به ریاست هادی العامری با محکوم کردن اظهارات وقیحانه رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر بازنشر کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)، خواهان تحریم کالاهای فرانسوی شد.

خبرنگاران ائتلاف الفتح عراق خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد

به گزارش خبرنگاران، ائتلاف الفتح روز دوشنبه در بیانیه ای اظهارات مکرون را محکوم نموده و آن را اهانت به ارزش های انسانی، تمدنی و فرهنگی ملت ها از جمله امت اسلامی دانست.

این بیانیه اضافه کرد: اظهارات اهانت آمیز مکرون بیانگر جهل او نسبت به اسلام است. مکرون دنیا عربی و اسلامی را از دست داد. او متحدی راهبردی از ملت های عربی و اسلامی از جمله ملت عراق را از دست داد و کمترین پاسخ ما به این تعرض آشکار به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) تحریم کالاهای فرانسوی است.

این بیانیه تاکید نمود: دولت باید سفیر فرانسه را احضار و یادداشت اعتراض آمیز شدیداللحنی را تسلیم دولت فرانسه کند.

مکرون اخیرا در اظهاراتی وقیحانه اعلام نموده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد، امری که با واکنش تند مسلمانان رو به رو شده است.

در همین پیوند، مردم عراق عصر دوشنبه با تجمع در برابر سفارت فرانسه در مرکز بغداد اهانت مکرون را محکوم و خواستار عذرخواهی او و تحریم کالاهای فرانسوی شدند.

آنها در ادامه پرچم فرانسه و تصاویر مکرون را برای ابراز خشم خود به آتش کشیدند.

مردم عراق همزمان با سایر مسلمانان دنیا بویژه ملت های منطقه در واکنش به اظهارات اهانت آمیز رئیس جمهوری فرانسه، کمپین تحریم کالاهای فرانسوی را نیز به راه انداخته اند.

مجله سلو بلاگ: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24479

به "خبرنگاران ائتلاف الفتح عراق خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ائتلاف الفتح عراق خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید