خبرنگاران اسامی خبرنگاران در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری می گردد

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی با اشاره به اینکه 2 هزار و 6 خبرنگار سهمیه طرح ترافیک سال جاری را دریافت نموده اند اعلام نمود: هفته آینده اسامی یک هزار و 800 نفر از خبرنگاران در سامانه شفافیت قرار می گیرد و مابقی پس از آنالیز مدارک بارگذاری می گردد.

خبرنگاران اسامی خبرنگاران در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری می گردد

به گزارش خبرنگاران از معاونت حمل و نقل، ترافیک، عمار سعیدیان فر روز دوشنبه با بیان اینکه از ابتدای اعلام شروع ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران، 4 هزار و 690 نفر برای دریافت طرح ترافیک خبرنگاران ثبت نام کردند توضیح داد: تخصیص سهمیه آرم طرح ترافیک به خبرنگاران از سوی کمیته ای 7 نفره متشکل از نماینده معاونت حمل و نقل و ترافیک، نمایندگانی از 2 کمیسیون فرهنگی اجتماعی و کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران، انجمن صنفی مدیران رسانه های غیر دولتی و انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران اجرا شده است.

وی با تاکید بر اینکه حتی یک فقره آرم طرح ترافیک خبرنگاران بدون نظر اعضای کارگروه 7 نفره تخصیص داده نشده است، گفت: تعداد سهمیه های تخصیصی به مدیران مسئول رسانه ها اعلام شد و برابر اعلام و معرفی اسامی خبرنگاران از سوی مدیران مسئول رسانه ها، تخصیص سهمیه به خبرنگاران اجرا شده است.

سعیدیان فر ادامه داد به 2 هزار و 60 نفر از خبرنگاران سهمیه طرح ترافیک تخصیص یافته و 2 هزار و 630 نفر دیگر نیز برای صدور کارت بلیط مترو معرفی شده اند.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی اعلام نمود: با تصمیم کارگروه تخصیص سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری، برای نخستین بار به 140 رسانه و نشریه جدید که در سنوات گذشته سابقه دریافت طرح ترافیک خبرنگاری نداشته اند، سهمیه تخصیص یافته است.

وی اعلام داشت: یکی از رسانه ها در دو هفته پیش در مکاتبه ای با سازمان حمل و نقل و ترافیک خواستار افزایش تعداد سهمیه تخصیصی به آن رسانه بود و ضمناً افرادی که معرفی شده توسط آن رسانه بعضا خبرنگار نبودند، که به این درخواست پاسخ مثبت داده نشد، زیرا اولا زمان تخصیص سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری به خاتمه رسیده است، ثانیا تغییر در تعداد سهمیه تخصیصی منوط به نظر و رای اکثریت افراد کارگروه خبرنگاری می باشد و سازمان حمل و نقل و ترافیک در این موضوع به تنهایی تصمیم گیر نیست، ثالثا سهمیه طرح ترافیک خبرنگاران متعلق به خبرنگارانی و اصحاب رسانه ای است که واقعا در این حرفه مشغول به خدمت هستند.

به گزارش خبرنگاران، پس از شیوع کرونا بنابر تصمیم شورای ترافیک تهران، ساعت اجرای این طرح ها کاهش یافته و از ساعت 8:30 تا 16 در حال انجام است.

به طور معمول 2 طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا یعنی زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می شد و شرط ورود به این محدوده ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی بود.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان های شریعتی و 17 شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود می گردد.

مجله کوروش بزرگ: وبلاگ خبری، تاریخی و تحلیلی

منبع: ایرنا
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25660

به "خبرنگاران اسامی خبرنگاران در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اسامی خبرنگاران در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید