خبرنگاران امضای توافقنامه کاهش تعرفه ها میان آمریکا و اروپا

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- نمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا آدینه شب از امضای توافقنامه برای کاهش تعرفه ها خبر دادند.

خبرنگاران امضای توافقنامه کاهش تعرفه ها میان آمریکا و اروپا

به گزارش خبرنگاران از وب سایت رسمی اتحادیه اروپا، رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا و فیل هوگان نماینده تجاری اتحادیه اروپا توافق خود درباره بسته کاهش تعرفه ها را اعلام کردند. این توافق موجب افزایش دسترسی به بازار صدها میلیون دلاری ایالات متحده و اتحادیه اروپا می گردد.

براساس این توافقنامه، اتحادیه اروپا تعرفه واردات محصولات خرچنگ زنده و یخ زده از ایالات متحده را لغو می نماید. صادرات دریایی آمریکا از این محصولات به اتحادیه اروپا بیش از 111 میلیون دلار در سال 2017 بوده است.

براساس این توافقنامه، تعرفه های اتحادیه اروپا برای یک دوره پنج ساله لغو می شوند و کمیسیون اروپا سریعاً رویه هایی را برای ایجاد دائمی تغییرات تعرفه شروع می نماید.

آمریکا نیز براساس این توافقنامه 50 درصد از نرخ تعرفه خود را برای بعضی محصولات صادر شده از اتحادیه اروپا به ارزش متوسط تجاری سالانه 160 میلیون دلار شامل بعضی از وعده های غذایی آماده و ظروف مخصوص کریستال کاهش می دهد.

نمایندگان تجاری آمریکا و اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی اعلام کردند، به عنوان بخشی از بهبود روابط اتحادیه اروپا و ایالات متحده، این توافق نتایج مثبتی برای اقتصادهای دو طرف به ارمغان خواهد آورد. ما در نظر داریم بسته کاهش تعرفه ها، شروع فرایندی باشد که منجر به موافقت نامه های دیگر گردد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22561

به "خبرنگاران امضای توافقنامه کاهش تعرفه ها میان آمریکا و اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امضای توافقنامه کاهش تعرفه ها میان آمریکا و اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید