خبرنگاران بارش های بهاری سال جاری گلستان 14 درصد بیشتر شد

به گزارش شیوا مارکت، گرگان - خبرنگاران - مدیر دفتر مطالعات پایه شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به بارش 431 میلیمتر باران از ابتدای امسال تا به امروز در این استان گفت که بارش بهاری امسال گلستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 14 درصد بیشتر شد.

خبرنگاران بارش های بهاری سال جاری گلستان 14 درصد بیشتر شد

حسن فرازجو چهارشنبه گفت : بارش های اردیبهشت گلستان نیز تا به امروز به رقم 53 میلیمتر رسیده که بیانگر افزایش 54 درصدی نسبت به دوره دراز مدت در استان است.

وی به بارش سه روز اخیر گلستان اشاره نمود و گفت در این مدت در حوضه آبریز گرگانرود 60، در حوضه آبریز قره سو 23 و در حوضه خلیج گرگان 40 میلیمتر باران بارید.

گلستان با دارا بودن حوضه های آبریز گرگانرود، قره سو، اترک سفلی، شرق خلیج گرگان و نکارود علیا دارای 45 رشته رودخانه به طول 2 هزار و 850 کیلومتر است که عملیات جریان آب و راهنمایی سیلاب های کل حوضه های آبریز استان را منابع پذیرنده مانند خلیج گرگان و دریای خزر انجام می دهند.

به گفته فرازجو روزهای اخیر در ایستگاه های فاضل آباد، رامیان، نوده خاندوز، مینودشت، تمر، گالیکش، تنگراه و پارک ملی گلستان نیز بیش از 30 میلیمتر بارندگی ثبت شده و آبدهی رودخانه های قره سو و گرگانرود در ایستگاه های سیاه و قزاقلی به ترتیب 4 و 19 متر مکعب بر ثانیه اعلام شد.

مدیر کل هواشناسی استان گلستان نیز پیش تر به خبرنگار خبرنگاران گفته بود: بارش های بهار سال جاری این استان تا 20 درصد بیشتر از متوسط میانگین بلند مدت 10 ساله و نوید بخش روزهای پرباران در ادامه این فصل خواهد بود.

نوربخش داداشی پیش بینی کرد که این بارش ها تا نیمه نخست خرداد ماه ادامه خواهد داشت .

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19980

به "خبرنگاران بارش های بهاری سال جاری گلستان 14 درصد بیشتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بارش های بهاری سال جاری گلستان 14 درصد بیشتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید