خبرنگاران تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- مقامات هواپیمایی ترکیه روز چهارشنبه از توقف پروازهای میان ترکیه و ایران خبر دادند.

خبرنگاران تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اداره کل هواپیمایی ترکیه (DGCA) اظهار داشت: پروازهای تجاری بین ترکیه و ایران به دلیل گسترش ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

براساس بیانیه اداره هواپیمایی ترکیه که در صفحه توییتری منتشر شده است: پروازهای مسافری بین ترکیه و ایران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است و شرکت های مسافرتی ایران می توانند با شرط ورود بدون مسافر، مسافران را از ترکیه به ایران حمل کنند. مسافران ترکیه در این پروازها حمل نخواهند شد.

شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش) روز سه شنبه تعداد سفرهای روزانه خود به تهران را به دو مورد کاهش داد و پروازهای برگشت فقط برای مسافران ترکیه را محدود کرد.

ترکیه همچنین مرزهای زمینی و خدمات ریلی خود را با ایران بست.

دکتر فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه با اعلام اینکه بنا به درخواست ایران، کیت تشخیص کرونا به این کشور خواهیم فرستاد، تاکید کرد که تست ایرانی های ورودی به ترکیه در روزهای گذشته منفی بوده است و هیچیک به ویروس کرونا مبتلا نبوده اند.

وزیر بهداشت ترکیه طی سخنانی در نشست کمیته علمی ویروس کرونا در آنکارا اظهار داشت: ایران از ما درخواست کیت تشخیص کرونا کرده است که تا فردا (پنجشنبه) به این کشور خواهیم فرستاد.

وی با بیان این که، کمیته علمی براساس میزان خطرپذیری، نوع رویکرد ترکیه نسبت به شیوع این ویروس را مشخص خواهد کرد، افزود: به رغم شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، ما با اتخاذ تدابیر موثری تا به امروز مانع ورود آن به ترکیه شده ایم.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16438

به "خبرنگاران تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید