خبرنگاران رییس جهاد کشاورزی اردبیل : زارعان محصولات بازار محور تولید کنند

به گزارش شیوا مارکت، اردبیل - خبرنگاران- رییس جهاد کشاورزی استان اردبیل به کشاورزان توصیه کرد تا کشت محصولات آنها تقاضا و بازار محور بوده و از انبوه کشت برخی محصولات که به دلیل عدم کشش بازار موجب ضررو زیان می شود، خودداری کنند.

خبرنگاران رییس جهاد کشاورزی اردبیل : زارعان محصولات بازار محور تولید کنند

خلیل نیکزاد روز پنجشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: در سال زراعی گذشته کشت انبوه سیر و گوجه فرنگی در منطقه مغان و عدم کشش بازار موجب ضرر و زیان بی شمار به کشاورزان شد و انها امسال نباید این تجربه را تکرار کنند.

وی بیان نمود: کشاورزان بهتر است در کشت بهاره خود نباتات علوفه ای، حبوبات، دانه های روغنی و پنبه که بیشتر آنها دارای خرید تضمینی است ، بکارنند.

او با اشاره به اینکه 285هزار تن غلات بویزه گندم در شمال استان اردبیل کاشته می شود گفت: 80 هزار هکتار از این مقدار در بیله سوار مغان زیر کشت می رود و در این ایام زارعان با توجه به رطوبت موجود می بایست به موضوع شیوع بیماری زنگ زرد ، مبارزه با علف های هرز توجه داشته باشند.

رییس جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه 600 تن کود به منطقه اختصاص یافته گفت: کشاورزان می تانند با مراجعه به مراکز خدمات کشاورزی نسبت به دریافت کود اقدام کنند.

منطقه مغان شامل چهار شهرستان پارس آباد، بیله سوار، اصلاندوز و گرمی مغان مرکز کشاورزی استان بوده و محصولات استراتژیک استان از جملله غلات ، دانه های روغنی ، بذر و .. در این شهرستان ها تولید میشود.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16842

به "خبرنگاران رییس جهاد کشاورزی اردبیل : زارعان محصولات بازار محور تولید کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس جهاد کشاورزی اردبیل : زارعان محصولات بازار محور تولید کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید