خبرنگاران مصوبه شورای شهر شیراز برای افزایش کرایه سرویس مدارس

به گزارش شیوا مارکت، شیراز-خبرنگاران-شورای اسلامی شهر شیراز در یکصد و چهل و هشتمین نشست این نهاد، به افزایش 35 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس این کلانشهر رای داد، مصوبه ای که برای اجرایی شدن به تایید فرمانداری شیراز نیاز دارد.

خبرنگاران مصوبه شورای شهر شیراز برای افزایش کرایه سرویس مدارس

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت دانشجویی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

تعیین نرخ حمل و نقل سرویس مدارس دانش آموزان شیراز برای سال تحصیلی 1399-1400،اولین دستور کار شورای اسلامی شهر شیراز در نشست روز چهارشنبه این نهاد بود.

این لایحه با افزایش 30 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس شیراز به صحن این شورا آمد اما در نهایت با پنج درصد بالاتر از این رقم به تصویب رسید.

به گفته سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، نرخ کرایه سرویس مدارس این شهر به طور میانگین در سال تحصیلی 98-99 حدود 9 میلیون و 800 هزار ریال برای هر دانش آموز بود که با رای مثبت اعضای این شورا در جلسه امروز (دوازدهم شهریورماه 99) این نهاد با 35 درصد افزایش به 10 میلیون و 300 هزار ریال افزایش یافت.

در نهایت نرخ کرایه سرویس مدارس شیراز برای سال تحصیلی 1400- 1399 با افزایش 35 درصدی نسبت به سال گذشته براساس نوع خودرو، تعداد روزهای هفته و ظرفیت های مختلف خودرو، با 10 رای موافق از 11 عضو حاضر در این جلسه تصویب شد و در صورت تایید فرمانداری شیراز، این طرح در روزهای آینده به اجرا در خواهد آمد.

سعید نظری، سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز، تنها عضو این نهاد بود که به این طرح رای منفی داد.

نظری، در مخالفت با این طرح گفت: در شرایط کنونی مالی و شیوع ویروس کرونا، افزایش یک درصدی نرخ خدمات و به ویژه در حوزه آموزش برای مردم و اولیای دانش آموزان سنگین است.

وی ادامه داد: به جز هزینه سرویس مدارس، سایر هزینه ها از جمله نوشت افزار، کتاب، پوشاک و ... نیز وجود دارد و به همین دلیل در شرایط کنونی نباید فشار دوچندان مالی به مردم تحمیل شود.

نظری اضافه کرد: در سال های گذشته، آموزش و پرورش مسوولیت کامل سرویس مدارس را بر عهده داشت و نباید در سال جاری این مسوولیت بر دوش مدیریت شهری گذاشته می شد.

انعقاد تفاهم نامه برای احیای بافت تاریخی شیراز

در نشست امروز (چهارشنبه) این نهاد، تفاهم نامه همکاری سه جانبه شهرداری، شورای اسلامی شهر شیراز و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس منعقد شد.

این تفاهم نامه با هدف فعالیت برای احیای بافت تاریخی شیراز به امضاء مدیران سه دستگاه یاد شده رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس در این نشست در مورد، امضای این تفاهم نامه گفت: تفاوتی که این تفاهم نامه با سایر تفاهم نامه های مشابه دارد این است که شورای اسلامی شهر شیراز ضامن اجرایی این تفاهم نامه خواهد بود.

مصیب امیری، با اشاره به اهمیت بافت تاریخی و فرهنگی شهر شیراز گفت: در حال حاضر بیش از 160 پروژه حفظ و بازسازی بنای تاریخی توسط بخش خصوصی در بافت تاریخی شهر شیراز در حال انجام است.

وی بیان نمود: تعداد آثار ثبت ملی شده میراث فرهنگی در بافت تاریخی شیراز، 377 اثر، تعداد خانه های ثبت شده در این بافت 284 مورد است و همچنین شمار آثار واجد ارزش در بافت تاریخی این شهر مشتمل بر 570 پلاک است.

امیری، با بیان اینکه در حال حاضر 24 اقامتگاه بوم گردی در بافت تاریخی به بهره برداری رسیده است، اضافه کرد: 16 اقامتگاه و هفت سفره خانه سنتی در بافت قدیم شیراز ایجاد شده و همچنین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مشارکت بخش خصوصی در زمینه بازسازی خانه هایی که تحت تملک افراد است، 46 پروژه بازسازیی را به انجام رسانده است.

وی اضافه کرد: ظرف چند ماه گذشته، فراخوان واگذاری برای بازسازی و بازسازی خانه های تاریخی داده شد که پس از اعلام این فراخوان اکنون سرمایه گذاران این طرح انتخاب شدند که حجم سرمایه گذاری در محل سنگ سیاه شیراز در 28 باب خانه تاریخی به میزان 840 میلیارد ریال است که از این مبلغ، 250 میلیارد ریال آن از سوی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در قالب تبصره 19 به عنوان کمک به این پروژه هزینه خواهد شد.

امیری گفت: این تفاهم نامه این امکان را به وجود خواهد آورد که همکاری فی مابین این سه نهاد، موجب ایجاد فعالیت های بسیار مثبت در بافت تاریخی شیراز شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شیوع بیماری کرونا، خسارت سنگینی به حوزه گردشگری فارس وارد کرده است و میزان این خسارت در سه ماهه نخست سال 99 افزون بر 6 هزار میلیارد ریال بوده است .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، همچنین به تعطیلی دفاتر خدمات مسافرتی نیز اشاره و بیان نمود: باتوجه به مسائل ناشی از کرونا و تعطیلی اغلب دفاتر خدمات مسافرتی، از شهرداری شیراز درخواست می کنیم حداکثر همکاری را با این مجموعه و سایر مشاغل حوزه گردشگری برای پرداخت عوارض و هزینه خدمات داشته باشند.

این مقام مسوول ادامه داد: باتوجه به اینکه امکان سفر برای شهروندان وجود ندارد، طرح پایلوت با عنوان سفر در شهر در کلانشهر شیراز پیش بینی شد که در حال حاضر در برخی از هتل ها این اقدام اجرایی شده و خانواده های شیرازی می توانند با تخفیف 50 درصدی از خدمات این مراکز استفاده کنند.

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز در حاشیه انعقاد تفاهم نامه سه جانبه برای احیای بافت تاریخی شیراز گفت: مدیریت شهری شیراز در سال 99 رقمی معادل یک هزار میلیارد ریال برای احیای بافت تاریخی شیراز اختصاص داده است.

کمک شهرداری شیراز به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس

در ادامه این نشست، لایحه شهرداری شیراز برای مساعدت مالی به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس با هدف برپایی نمایشگاه دائمی موزه دفاع مقدس شیراز با رای موافق اعضا به تصویب رسید.

به استناد بند 4 ماده 80 قانون شورا و ماده 7 از فصل دوم آیین نامه در مورد نحوه هزینه کرد مواد 16 و 17 بودجه شهرداری، به این مجموعه اجازه داده شد یک میلیارد ریال به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس مساعدت مالی شود و برای جلوگیری از موازی کاری، کلیه برنامه های اجرایی مربوط به حوزه دفاع مقدس با هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان انجام شود.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22858

به "خبرنگاران مصوبه شورای شهر شیراز برای افزایش کرایه سرویس مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مصوبه شورای شهر شیراز برای افزایش کرایه سرویس مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید