خبرنگاران همت فعالان مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا

به گزارش شیوا مارکت، مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: فعالان اقتصادی این استان در قالب ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا یاری اقتصادی قابل توجهی داشتند که صرف خرید تجهیزات و ملزومات مقابله با کرونا برای دانشگاه های علوم پزشکی استان شده است.

خبرنگاران همت فعالان مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا

علی رسولیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: هفته گذشته طبق پیشنهاد فعالان اقتصادی استان، مقرر شد به منظور تامین تجهیزات و اقلام مورد احتیاج مقابله با کرونا برای دانشگاه های علوم پزشکی، ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا تشکیل گردد.

وی گفت: مدیریت اجرایی این ستاد برعهده فعالان اقتصادی است و همه بخش های دولتی اعم از دستگاه های اجرایی تعهد دارند با این ستاد همراهی داشته باشند.

وی گفت: ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا از چند بخش تشکیل شده که بخش مهمی از آن به حوزه اطلاع رسانی، پاسخگویی به مردم و ارتباط با رسانه اختصاص دارد.

رسولیان اضافه کرد: ستاد پشتیبانی مردمی در زمینه تامین و ساماندهی نیرو، پیشگیری، آموزش و درمان نیز با یاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال خواهد بود و زنان و جوانان در این ستاد نقش موثر خواهند داشت.

وی ادامه داد: شماره حساب هم برای واریز یاریهای مردمی در این ستاد در نظر گرفته شده که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی گفت: اتاق بازرگانی ایران نیز هزینه خرید 12 ونتیلاتور را تامین نموده، انجمن صنایع تبدیلی استان حدود 2 میلیارد ریال، انجمن کیک و کلوچه استان یک میلیارد ریال و واحدهای تولیدی فولاد نیز بیش از 15 میلیارد ریال یاری اقتصادی نموده اند.

رسولیان اضافه کرد: یاریهای اقتصادی فعالان اقتصادی بخش خصوصی در قالب ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا ادامه دارد و تا به امروز از این محل تجهیزاتی برای دانشگاه های علوم پزشکی استان خریداری شده است.

وی ادامه داد: احتیاج جدی به تجهیزات مقابله با کرونا در دانشگاه های علوم پزشکی استان وجود دارد و امید است در قالب ستاد مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا بتوان احتیاجهای اولیه این دانشگاه ها را تامین کرد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اضافه شدن 30 مبتلای جدید، تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به 425 نفر رسید که 273 نفر از کل مبتلایان به ویروس کرونا در این استان در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه در مناطق زیرپوشش سایر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی این استان هستند.

از 30 بهمن ماه تا 24 اسفند ماه سال جاری دو هزار و 685 بیمار مبتلا به عفونت های حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان های خراسان رضوی بستری شده اند که تا به امروز هزار و 675 نفر آنان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند.

تعداد جانباختگان استان خراسان رضوی بر اثر بیماری کرونا که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت شده است 32 تن است که 20 تن از این تعداد مربوط به مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، 6 تن مربوط به دانشکده علوم پزشکی نیشابور، چهار تن مربوط به دانشگاه علوم پزشکی تربت جام هستند و دانشگاه های علوم پزشکی تربت حیدریه و گناباد نیز هر کدام یک فوتی دارند.

افزون بر 75 درصد جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و 25 درصد جمعیت این استان نیز زیرپوشش خدمات دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت جام، تربت حیدریه و نیشابور هستند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17281

به "خبرنگاران همت فعالان مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران همت فعالان مالی خراسان رضوی برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید