خبرنگاران کنسولگری ایران در دبی: به دنبال اخذ مجوز برای بازگشت هموطنان هستیم

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- کنسولگری ایران در دبی چهارشنبه شب با انتشار بیانیه ای از رایزنی های فراوان با مسئولان اماراتی برای بازگرداندن هموطنانمان به کشور اطلاع داد.

خبرنگاران کنسولگری ایران در دبی: به دنبال اخذ مجوز برای بازگشت هموطنان هستیم

در این بیانیه آمده است : متاسفانه در پی شیوع ویروس کرونا درکشورهای دنیا و بویژه منطقه غرب آسیا، دولت امارات اقدام به توقف یکباره و از قبل اعلام نشده پروازها به ایران و بالعکس و همچنین ورود و خروج کشتی های مسافری و باری نموده است.

این اقدام موجب بلاتکلیفی، نگرانی وسرگردانی تعداد زیادی از هم میهنان عزیزمان از جمله زنان و مردان سالخورده و بیمار و بچه ها در فرودگاهها و بنادر دبی و شارجه شده است. علی رغم تلاشها و پیگیری های اجرا شده با مسئولان ذیربط در دولت امارات عربی متحده و قول مساعد آنان برای همکاری، درخواست صدور مجوز برای پرواز هواپیماهای بدون مسافر شرکتهای هواپیمایی ماهان، ایران ایر، کیش ایر و... به امارات برای بازگرداندن هموطنان عزیزمان به ایران را نموده است، لیکن متاسفانه هنوز نتیجه ای حاصل نشده است.

امیدواریم هرچه زودتر مجوزهای مربوط صادر گردد. هرچند انتظار این بود که دولت امارات متحده عربی همچون دیگر کشورها در این زمینه مسئولانه تر عمل کند و دست کم با تسریع در صدور مجوزهای لازم، بازگشت ایرانیان را به کشورمان تسهیل نماید.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: عده ای در فضای مجازی، غیرمسئولانه افراد را تشویق به حضور در سرکنسولگری می کنند. به منظور اطمینان خاطرِ مردم اعلام می نماید، سرکنسولگری و سفارت کشورمان در دبی و ابوظبی و همچنین وزارت امور خارجه در ایران با همکاری سایر دستگاهها با استفاده از همه توان و ظرفیتهای موجود از جمله رایزنی مستمر با مقامات دولت امارات، به دنبال تمهیداتی برای بازگشت هموطنان به کشور است و در صورت صدور مجوزهای لازم بلافاصله چند فروند هواپیما برای انتقال ایرانیان به امارات اعزام خواهد شد.

شرکتهای هواپیمایی ایرانی و اماراتی نیز باید به تعهدات و وظایف خود در قبال هموطنان و مسافران به نحو شایسته عمل کنند. از همین رو خواهشمند است با صبر و خویشتنداری که شایسته ملت بزرگ ایران است، دست در دست هم برای گذر از شرایط موجود یکدیگر را کمک کنیم.

در انتها این بیانیه آمده است: بی شک روزهای سخت خواهد گذشت و جمهوری اسلامی ایران تعامل همسایگان خود را فراموش نخواهد کرد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16439

به "خبرنگاران کنسولگری ایران در دبی: به دنبال اخذ مجوز برای بازگشت هموطنان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کنسولگری ایران در دبی: به دنبال اخذ مجوز برای بازگشت هموطنان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید